Yıpranmış saçlar için bira tedavisi

0
Uzun saç
Yıpranmış saçlar için

Söz konusu güzellik olunca kimse eksik kalmak istemese de ucuz alternatiflerin yanında pahalı saç bakım ürünlerine bir servet harcamayı da kimse istemez. Anneniz veya bir tanıdığınız daha önce saçlarını hiç bira ile durulamamış bile olsa illa ki arkadaşları daha önce bu yöntemi denemişlerdir. Bu yöntem sıradan bir hurafe değil saça gerçekten iyi geldiği bilinen bir yöntemdir.

Faydaları

Biranın içindeki maya ve şerbetçiotu içerdikleri protein sayesinde güneşten, klordan, kimyasallardan ve gerek sudaki gerek havadaki kirliliklerden oldukça zarar gören saçlarınızı onarma konusunda oldukça iyidir. Biranın içindeki şeker de saçlarınızın kutiküllerine iyi gelerek saçlarınıza parlaklık kazandırmada size yardımcı olacaktır.

Yerli Ya da İthal

Bu bakım için ihtiyacınız olan altılı ithal Belçika birası değildir. Dilerseniz daha ucuz bira markalarını da kullanabilirsiniz. Dolabınızda önceki partilerinizden kalan ya da öylece günlerdir buzdolabınızda bekleyen biralarınız varsa, Bunları da kullanmanızda sakınca bulunmamaktadır. Biralarınızın yerli, ithal ya da kaliteli, ucuz olmasından çok içindekiler önemlidir.

Hazırlama

Birayı saçınıza uygulamadan önce gazının kaçmış olmasını isteyebilirsiniz. Bunun için 12 onsluk bir bira açtıktan sonra bir iki saat bekleyip bu sürede alacağınız duş için plan yapabilirsiniz. Saçlarınıza bira durulaması uygulamadan önce saçlarınızı şampuanlamak isteyebilirsiniz. Ve evet duşa biranız ile birlikte girmeniz gerekiyor.

Yıkayın Durulayın ve Bira Uygulayın

Saçlarınızı şampuanlayıp duruladıktan sonra biranızın tamamını saçınıza döküp saçlarınızı saç derinizden uçlarına kadar biraladığınızdan emin olun. Saçlarınıza hafifçe masaj yapıp 10 dakika kadar böyle bekleyin. Sonra da saçlarınızı soğuk su yardımı ile iyice durulayıp onları biradan arındırın. Duruladıktan sonra her zaman kullandığınız saç kreminizi saçınıza uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı bir havlu yardımı ile durulayıp dilediğiniz gibi şekillendirin. Artık saçlarınız daha canlı ve parlak görünecektirler.

Uyarılar

Bira şişesiyle birlikte duşa girmeniz güvenli değildir. Bira şişeniz elinizden kayıp düşebilir ve sizi yaralamaya sebep olabilir. Bu yüzden biranızı plastik bir bardağa döküp duşa bu plastik bardağınızla girin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.