Yıpranmış saçları onarmak için 7 yöntem

0
Çikolata kahve
Yıpranmış saçları onarmak

Piyasada yıpranmış saçlar için üretilmiş onlarca farklı saç bakım ürünü mevcut. Ancak yıpranmış saçları onarmak için hangisini kullanmanız gerektiğini belirlemek oldukça zor bir seçim. Ancak şanslısınız ki tam ihtiyacınız olan ürünlerin olduğu bir liste hazırladım. Bu ürünleri kullanarak yıpranmış saçlarınızı yeniden hayata döndüreceksiniz.

1- Isı koruyucu spreyler

Emin olun yıpranmış saçlar için kullanılabilecek en iyi saç bakım ürünlerinden bir tanesi de ısı koruyucu spreylerdir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra nemli saçlarınıza ısı koruyucu spreyi uygulayın. Bu ürünler saçınızda tüm gün kalan saç bakım kremleri gibi saçınıza yapışır ve saç kurutma makinası, saç düzleştirici gibi aletlerden kaynaklanan ısının saçlarınıza zarar vermesini engeller. Bunu saçlarınızın içindeki nemi korumasına yardımcı olarak gerçekleştirir. Isı ile saçlarınız arasına adeta bir barikat kurarlar.

2- Saç maskeleri

Saç maskeleri nemlendirici yüz maskelerinin yüzünüze yaptığının aynısını saçlarınıza uygular. Saç maskesini ıslak saçlarınıza uygulayın ve durulamadan önce 20 dakika bekleyin. Durularken ılık su ve yumuşak bir şampuan kullanın. Bu mucize terapiyi uyguladıktan sonra saçlarınızın nasıl ipeksi hissettireceğine inanamayacaksınız.

3- Seramik aletler kullanın

Saçlarınıza ısı uygulayan aletlerin seramik uçlu olmasına özen gösterin. Seramik ısının daha iyi dağılmasını sağlar ve saçlarınızın yanmasına veya zarar görmesine müsaade etmez.

4- Saçlarınızı sık sık yıkamayın

İster inanın ister inanmayın, saçlarınızı her gün yıkamak saçlarınızdaki doğal yağların bozulmasına neden olarak saçlarınızın kurumasına yol açar. Saçlarınızı yıkamadan temizlemenin en güzel yolu saç diplerine kuru şampuan spreyi sıkmaktır. Kuru şampuanı uyguladıktan sonra birkaç dakika bekleyin ve parmaklarınız veya bir fırça vasıtası ile saçlarınızın geri kalan bölümüne de yayın.

5- Argan yağı ile tanışın

Argan yağı çok popüler bir güzellik ürünüdür ve bu ününü hak ediyor. Saçlarınıza nüfuz eder, nemi saçlarınıza hapsederken çatallaşmış uçları da tamir etmeye yardımcı olur. Argan yağı ile tanışmadan önce saçlarımın uçları sürekli çatallaşıyordu ancak argan yağını yalnızca 2 veya 3 kez kullandıktan sonra gördüğüm değişime inanamadım. Kesinlikle kullanmanızı öneriyorum.

6- Difüzör kullanın

Ben çocukken saç kurutma makinesi difüzörleri sanki bana uzaydan gelmiş gibi gelirdi. Ancak şimdi bir kullanıcısı olarak faydalarını yakinen biliyorum. Difüzörler saç kurutma makinelerine takılarak makineden çıkan havanın daha geniş bir alana yayılmasını sağlar ve bu sayede saçlarınıza daha az ısı uygulanmış olur.

7- Kalın dişli tarak kullanın

Duştan sonra saçlarınızı tararken geniş dişli tarak kullanmaya özen gösterin. Fırçalar yıpranmış saçlar için çok zararlı olabilir. Zaten hasarlı saçlara daha da zarar verebilir. Kalın dişli taraklar saçlarınızı çekmeden, koparmadan kolayca taramanıza yardımcı olacaktır.

Yıpranmış saçlar, görünümünüzden ziyade, tüm gününüzü berbat edebilir. Saçlarınız için bakım yapmak böyle bir durumda özellikle önemlidir ve yeni, sağlıklı saçların büyümesini sağlar. Eğer saçlarınızın daha iyi günleri de olduğunu düşünüyorsanız bu ipuçlarını uygulayarak eski güzel günlere dönmesini sağlayabilirsiniz. Siz de yıpranmış saçları tekrar eski sağlığına kavuşturmak için yöntemler biliyorsanız paylaşmaktan çekinmeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.