Yıpranmış saçlarınıza iyi davranın

| 2012/10/08 | 0 Comments

 

Yıpranan saçlar

Yıpranmış saçlar

Saçlarımızın güzel görünmesi için yaptığımız onca işlem saçlarımızın zarar görmesine neden oluyor. Saçları boyamak ve ısıyla şekil vermek yıpranmış saçların en ana nedenleri arasında yer alıyor.  Kimyasal tedaviler ve sık yıkama da  kırılgan saçlara neden olabilir. Saçlarınızı sağlıklı duruma getirebilmek için aşağıdaki birkaç öneriyi dikkate almalısınız.

1

Saçlarınızın uç kısımlarındaki yıpranmış kısımları öncelikle kestirin. Saç kesimi yıpranmış saçlardan kurtulmak için ilk adımdır. Saçlarınız uzadıkça daha sağlıklı saçlar yerlerini alacaktır.

2

Şampuanlama sıklığını azaltın. Şampuan kuruluk nedenidir. Saçlarınızı iki üç gün de bir yıkayın. Duş alırken duş bonesi kullanın. Eğer saçlarınız yağlı değilse saç şampuanlama işlemini daha seyrek de yapabilirsiniz.

3

Haftada bir kez iyi bir bakım kremi kullanın ve durulanmayan saç bakım kremlerini tercih edin. Derin nemlendiriciler ve saç bakım kremleri genellikle ıslak veya nemli saça uygulanmalıdır.

4

Saç düzleştiricisi, saç maşası ve fön makinesi gibi ısı ile şekillendirme ürünlerinin kullanımını sınırlayın. Bu ürünlerden herhangi birini kullanmadan önce, bir ıs koruyucu sprey veya krem ile saçlarınızı koruyabilirsiniz.

5

Mümkünse saçları kendi halinde kurumaya bırakın. Eğer bir kurutma makinesi kullanıyorsanız, düşük veya orta sıcaklığa ayarlayın. En yüksek ısıda saçınızı kurutmak saçınıza zarar verecektir.

 

 

 

Etiketler: , , ,

Kategori: Saç Bakımı, Yıpranmış saçlar

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.