Yoğurt bal maskesi

0
Yüz maskesi
Yoğurtlu yüz maskesi

Her geçen gün daha da kirlenen dünyamızda ekonomik nedenlerin de etkisiyle kullandığımız her şey doğallığını yitirmeye başladı. Yediğimiz yiyecekler de dahil her üründe kimyasallara rastlamak mümkün. Buna cilt bakım ürünleri de dahil. Son yıllarda özellikle yükselen doğallık akımı kadınları yüz bakımlarını bitkisel ürünlerle yapmaya sevk etti. Bu makalemizde evde rahatlıkla bulabileceğiniz malzemelerle yoğurt bal maskesi tarifi vereceğiz. Bu basit ve kolay yoğurt bal maskesinin cildi nemlendirici etkisi vardır ve temizlik için idealdir.

Yoğurt Bal Maskesi için malzemeler

1 yemek kaşığı tam doğal yoğurt
1 yemek kaşığı tam doğal bal
3 yemek kaşığı taze portakal suyu

Yoğurt Bal Maskesi Yapılışı

1

Küçük bir kaseye yoğurt koyun. Yoğurt birçok cilt bakım ürünlerinde yer alır aynı zamanda cildin mikrop ve bakterilerden kurtulması için yardım eder. , doğal temizlik özelliiği vardır. Kırışıklıklar, sıkma ve gözenekleri rafine ederken yoğurtta bulunan laktik asit cildi yatıştırır ve yumuşatır.

2

Yoğurdu koyduğunuz kaseye 1 çorba kaşığı doğal bal ekleyin. Bal mikropları öldürür ve gözenekleri temizlerken cildi gençleştirmek için çalışır. Bunun yanında bal nazik temizleme özelliği ile bilinir.

3

3 yemek kaşığı taze sıkılmış portakal suyu karıştırın. Portakal suyu antioksidan etkisiyle cildi koruduğu gibi, cilt bakımı için son derece önemli bir meyvedir. Ayrıca cildin sıkılığını korumaya yardımcı olur ve kolajen üretmesi için cildi tetikler.

4

Boyun ve yüze yoğurt bal maskesini uygulayın ve 20 dakika bekletin. Nazikçe ılık su ile yüzünüzü yıkayın ve kurulayın.

İpuçları

Buzdolabında hava geçirmez bir kap içinde yoğurtlu yüz maskenizi saklayabilirsiniz ve bir hafta içinde kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.