Yoğurt ile güzellik maskesi tarifleri

0
Yoğurt
Yoğurt

Faydalı güzellik ürünleri her zaman çok pahalı olmayabiliyor. Etkili güzellik tedavileri için mutfağınızdan daha uzağa bakmanıza gerek yok, yoğurt ile güzellik maskesi tarifleri işinizi görecektir. Yoğurt cildinizi besleyen doğal yağlar ile ve laktik asit ile doludur.

Yoğurt ile güzellik maskesi tarifleri

  1. Yoğurt ile kendinize çok çabuk bir yüz maskesi yapabilirsiniz. Yalnızca saf yoğurdu yüzünüze uygulayın ve 10 dakika boyunca bekleyin. Daha sonra ıslak bir bez ile yüzünüzü temizleyin, ılık su ile durulayın. Yüzünüzü yumuşak bir havlu ile kuruladıktan sonra favori nemlendiriciniz ile cildinizi nemlendirin.
  2. Yoğurt ve yeşil çay ile peeling maskesi yapabilirsiniz. Bir poşet yeşil çayı açın ve çay yapraklarını bir kaseye boşaltın. Daha sonra kalın kıvamlı bir karışım elde edecek kadar yoğurt ekleyin. Birkaç damla güzel kokulu bir esansiyel yağ ekleyerek yoğurdun ve yeşil çayın aromasının tadını çıkarabilirsiniz. Bu yüz maskesini yüzünüze ve boynunuza dairesel hareketler ile uygulayın ve birkaç dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Yumuşak bir havlu ile kurulayın.
  3. Pahalı şampuanlar yerine yoğurt ile saçlarınıza parlaklık kazandırabilirsiniz. Bir yumurtayı köpüklü hale gelinceye kadar çırpın ve 5-6 yemek kaşığı kadar doğal, tam yağlı yoğurt ekleyin. Saçınızın her tarafına uygulayın ve 10-15 dakika sonra ılık su ile durulayın. Daha sonra her zamanki şampuanınız ile saçınızı yıkayın.
  4. Yoğurt masajı ile ellerinizi yumuşak ve pürüzsüz hale getirin. 2 çay kaşığı doğal yoğurt ile 2 çay kaşığı şeker ve yarım su bardağı ılık sütü karıştırın. Bu karışım ile ellerinize masaj yapın ve birkaç dakika sonra ellerinizi yıkayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.