Yoğurtlu kabartma tozu maskesi nasıl yapılır

2
1 kase yoğurt
Yoğurt

Kalsiyum deposu olan yoğurdun faydaları saymakla bitmez. Besin olarak tüketildiğinde kemik erimesine engel olan yoğurdun yağ yakıcı özelliği vardır. Bu nedenle zayıflama önerilerinde de yoğurdun yeri büyüktür. Bu kadar faydalı bir besin bizi güzelliğimiz konusunda da yalnız bırakmıyor.

İçeriğinde yoğurt bulunan karışımlar içerdiği asit sayesindeki yağ yakma özelliği nedeni ile öne çıkar ve cildimiz üzerinde mucizeler gösterir. Özellikle yağlı ciltlerde yoğurt nem dengesini ayarlaması sayesinde birçok sıkıntıyı önler. Cilde parlak görünüm verir, pürüzleri yok eder.

Narin ciltlerde daha fazla rastlanan kırışıklık başlangıçlarıyla mücadele edebilen yoğurt birçok yüz maskesinin temel malzemelerindendir. Genç görünüş sağlayan yoğurdun içerdiği asit sayesinde cilt onarılır.

Yoğurt Kabartma Tozu Maskesi nasıl hazırlanır? Nasıl uygulanır?

Kabartma tozu
Kabartma tozu

1 kaşık yoğurt ile 1 paket kabartma tozundan oluşacak karışım size yoğurt kabartma tozu maskesini kolayca evde hazırlayabilmeniz için yeterlidir. Karışımı yüzünüze uyguladıktan sonra 1 saat bekletmenizi ve sonrasında yüzünüzü ovalayarak temizlemenizi öneririz. Ilık su veya doğal tonik görevini görecek doğal maden suyu ile yüzünüzü yıkayın. Her hafta tekrar etmeniz halinde leke ve sivilcelerden kurtulacaksınız.

Gelelim karbonatın faydalarına;

Kirli ve yağlı yüzeylerin temizlenmesinde etkili olan sodyum karbonat içeriği güneş yanıklarından tutun, diş beyazlatmaya kadar birçok konuda imdadımıza yetişir. Sivilce – akne tedavilerinde oldukça başarılı olan karbonatın kimyasal bir içeriğe sahip olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır. Hassas ve ya problemli cilde sahip olanların doktora danışmadan karbonat kullanmamalarını öneririz.

Kabartma tozu, cilt üzerindeki ölü derinin giderilmesi ve sıkıntılı hücrelerin yenilenmesi konularında güçlü bir maddedir.

Yoğurt ve kabartma tozunu bir arada kullanmayı gerektiren yoğurt kabartma tozu maskesi cilt üzerindeki lekelerin, renk değişimlerinin ve sivilcelerin tedavilerindeki başarısıyla kendini kanıtlamıştır. Bu sıkıntılar cildin pürüzünü bozmaktadır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.