Yoğurtlu limonlu yüz maskesi nasıl yapılır?

0
Limon
Limon

Cildimizi güzelleştirmek için her gün yeni yeni yöntemler denemekten bıkmıyoruz. Yoğurtlu ve limonlu yüz maskesi de bu yöntemlerden biri. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bu maske ile yüzünüzün daha diri ve daha canlı görünmesini sağlarsınız.

Yoğurt birçok doğal güzellik maskesinde kullanılır cildi beslemekte ve gerginleştirmekte faydalıdır. Aynı zamanda gözeneklerin kapanmasını sağlar. Limondaki C vitamini ise cildinizi besler, cilt lekelerinin giderilmesinde yardımcı olur.

Yoğurtlu limonlu yüz maskesi tarifine geçmeden önce her türlü cilt kürünü denemeden önce, içeriğindeki maddelere karşı alerjiniz ve hassasiyetiniz olmadığına emin olmanız gerektiğini söylemekte fayda var. Eğer maskelerin ve kürlerin içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı hassasiyetiniz varsa uygulamaktan kaçınınız.

Gerekli malzemeler

  • 2-3 yemek kaşığı yoğurt
  • Birkaç damla limon suyu

Hazırlanışı ve uygulanışı

3 yemek kaşığı yoğurt ile limon suyunu küçük bir kasede karıştırın. Limon mümkünse taze sıkılmış olsun. Yoğurtun da katkı maddesi içermeyen ev yoğurdu olması daha faydalı olacaktır. Kasede iyice karıştırdıktan sonra karışımı yüzünüze bolca sürün. Açıkta bir yer kalmamasına dikkat edin. 20 dakika boyunca maskeyi yüzünüzde bırakın ve daha sonra serin suyla durulayın. Gerekirse maske sonrasında hafif bir nemlendirici yüz losyonu uygulayabilirsiniz.

Özellikle kuru yaz günlerinde bu maske ile cildinizi güzelleştirebilirsiniz. Aynı zamanda cildinizdeki güzel kokuyu çevrenizdekiler fark ettikçe bu maskeyi daha da seveceksiniz. Bu maskeyi sabah uyandığınızda uygulayarak güne daha güzel başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.