Yoğurtlu limonlu yüz maskesi tarifi

0
Limon dilimleri
Limon

Sağlık açısından yoğurdun faydaları saymakla bitmez. Kalsiyum deposu olan bu besin, kemik erimelerine karşı alınacak en büyük önlemlerdendir. Yoğurt tüketmenin faydası olduğu gibi cilt üzerinde de başarılı sonuçları bulunur. Yapısından bulunan asit yağ yakıcı özelliğine sahiptir. Yağlı ciltler için ideal olan bu besin, yağ oranını dengeler ve cilde bakım yaparak pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Hassas tipte ki ciltlerde erken dönemde oluşmaya başlayan ince çizgileri ve kırışıklıkları önlemektedir. Limon ise içerdiği asitler sayesinde ciltte peeling görevini yapmaktadır. Yağlı ciltler için tonik görevindedir, sıkılaştırıcı bir etkisi bulunmaktadır.

Yoğurt maskesi yüzde bulunan lekeler için ciltlere uygulaması yapılmaktadır. Bu uygulama lekelerin bulunduğu alana ince bir katman şeklinde sürülüp, 15 dakika kadar bekletildikten sonra yıkanır. Düzenli yapıldığı zaman bir hafta içerisinde etkili sonuçlar gözlemlenmektedir. Sade yoğurt maskesi uygulamasının yanında, yoğurt ve limonu karıştırarak da bir maske hazırlayabilirsiniz. Yoğurtlu limonlu yüz maskesi tarifi, hazırlanışı kolay bir karışımdır. Bir kasenin içerisine kullanacağınız kadar yoğurdu dökün ve içine bir adet limonu sıkın. İyice karıştırdıktan sonra cildinize uygulamasını yapın. Tüm cilt tipleri için uygulanabilen bu maske, cildiniz de oluşabilecek sivilceleri önler. Siyah noktaları ortadan kaldırdığı gibi parlak ve diri bir cilt dokusuna sahip olursunuz.

Yoğurtlu limonlu yüz maskesi tarifini, haftada iki ya da bir kere tekrarlamak ve düzenli yaparak cildinizdeki ince kırışıklıklardan ve lekelerden kurtulmuş olursunuz. Cildin dokusunu sıkılaştıran limon, cildinizin yüzeyinde ki yağlardan arındırır. Bu arınma ile cildiniz kurumaz, çünkü içerisinde bulunan yoğurt cildinizi nemlendirir, yağ oranını dengeler. Maske hazırlanışında taze meyve kullanılması önerilmektedir. Cilt üzerinde ki ölü deriden arınan yüzünüz ışıldar ve parlaklık kazanız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.