Yorgun gözlerinizi nasıl canlandırabilirsiniz?

0
Yorgun gözler
Yorgun gözlerinizi nasıl canlandırabilirsiniz

Hepimiz sabah kalkıp aynaya baktığımızda açılmak bilmeyen yorgun gözlerle karşılaşmışızdır. Bir gece öncesinde çok geç saatlere kadar dışarıda kaldığımızda ya da alerji veya stresten muzdarip bir şekilde uyuyamadığımızda yorgun gözler tüm güzelliğinizi bozabilir, peki yorgun gözlerinizi nasıl canlandırabilirsiniz?

Yorgun gözlerinizi canlandırmak için adımlar

1

2 poşet yeşil çayla kendinize bir bardak çay yapın. Ve demlenmiş çayınızı soğutmak için buzdolabınıza koyun. Daha sonra soğumuş çay poşetlerinizi bardaktan alın, gözlerinizin üzerine 10-15 dakikalığına koyun. Çay poşetlerinin soğuduğundan emin olmalısınız. Eğer poşetleri ılıkken gözlerinize koyarsanız, sıcak kan akışınızı hızlandıracak ve gözlerinizi şişkin gösterecektir. Aynı zamanda gözlerinizin üzerine donmuş salatalık dilimleri de koyabilirsiniz.

2

Gözler altındaki koyu halkaları kapatmak için göz çevrenize cilt rengine yakın sıvı bir kapatıcı sürün.

3

Göz kapağınıza açık tonlarda far sürmelisiniz. Koyu olan her şeyden uzak durun, gözlerinizin sadece daha küçük görünmesine neden olacaklardır.

4

Beyaz ya da bej rengi göz kalemi alın. Bu göz kalemlerini direk alt kirpiklerinizin üstüne çekin.

5

Özellikle gözleriniz yorgun olduğunda kirpik kıvırıcısı kullanın. Kirpiklerinizi kıvırmak ciddi ölçüde gözlerinizi ortaya çıkaracak ve tüm görünümünüzü güzelleştirecektir.

6

Bol bol su için ve sağlığınız için size uygun diyeti yapın. Eğer siz sağlıklı olursanız cildiniz de bunu dışarıya gösterecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.