Yosun ve yoğurtlu yüz maskesi ile bitkisel bakım

| 2012/10/03 | 0 Comments
Yosun ve yoğurtlu bitkisel bakım

Yosun ve yoğurtlu yüz maskesi

 

Toz yosun yüz maskeleri yaparken çok bildik ürünler arasında yer almaz. Bu nedenle faydalarından haberdar olmayabilirsiniz. Bitkisel bakım için deniz bitkileri de son derece etkilidir. Eğer cilt bakımı yapmak istiyorsanız toz yosundan kesinlikle faydalanmalısınız.  Gerçek şu ki, yosun cildi “beslemek” için cildin ihtiyacı olan birçok temel besin bakımından zengindir. Aktarlardan yada bitkisel bakım ürünleri satan mağazalardan toz yosun temin edebilirsiniz. Eğer toz yosun bulamazsanız yoğurt ve bal cildinizin nemlendirme ve gençleştirme işini görecektir.

Yosun ve yoğurtlu yüz maskesi malzemeleri

  • Toz yosun
  • Yoğurt
  • Bal

Yosunlu yoğurt maskesi yapılışı

1

2 yemek kaşığı toz yosunu bir kasenin içine koyun. Yosun tozu hasarlı cilt hücrelerini yeniden güçlendirmek için kullanılan bir deniz sebzesidir. Cilt bakımı için en ihtiyaç duyulan sebum üretimi konusunda cildi teşvik eder. Bunun yanında toz yosun cildi nemlendirir. Toz yosun göz çevresi iltihabını azaltır ve kırışıklıkları önler, koyu lekelere de iyi gelir. Bütün bunları bir arada sağlayan bir malzeme bitkisel bakım için kaçınılmaz bir öğedir.

2

Bitkisel bakım maskesini hazırlamak için toz yosunun üzerine 2 yemek kaşığı yoğurt ekleyin. Yoğurt, yüz maskeleri için mükemmel bir katkı maddesidir. Yoğurt cildi zararlı bakteri ve mikroplardan arındırarak, cildi nazikçe temizlemek için yardımcı olan güçlü anti fungal ve anti bakteriyel maddeler içerir. Yoğurt yatıştırmaya ve kuru cildi yumuşatmaya birebirdir.

3

Malzemelerin üzerine 1 yemek kaşığı bal koyun.  Balı sitemiz içindeki yüz maskelerinin bir çoğunda görebilirsiniz. Bal temizleyici ve besleyici etkiye sahiptir.

4

Yosun ve yoğurtlu yüz maskesi yapılışında son olarak tüm malzemeleri iyice karıştırıyoruz. İşte yüz maskemiz hazır!  Yüzünüz temizken Yosun ve yoğurtlu yüz maskesini sürün ve 15 dakika bekletin. Ardından yüzünüzü yıkayın.

İpuçları

  • Genç görünümlü, güzel bir cilt için gerekli olduğu sıklıkta yosun ve yoğurtlu yüz maskesi kullanarak bitkisel bakım yapın.
  • Yosun ve yoğurtlu yüz maskesini 1 hafta boyunca buzdolabında saklayabilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel yüz maskeleri, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.