Yulaf ezmesi ile el maskesi

0
El kremi
Yulaf ezmesi el maskesi

Yulaf ezmesi el maskeleri ölü derinizden kurtulmanın en iyi yoludur. Ellerinizi nemlendirirken ölü hücreleri narince atmanıza yarayacak ve tüm gün mükemmel hissetmenizi sağlayacaktır. Pahalılıklarıyla göze batan el kremlerinin ve cilt bakımı ürünlerinin aksine, yulaf ezmeli el maskesinin evde yapımı hem size çok kolay gelecek hem de yalnızca bir kaç liranıza mal olacak. Yulaf ezmesi el maskesini yapmak için şu adımları takip edin.

Yulaf ezmesi el maskesi için gereken malzemeler

  • 2 su bardağı yulaf ezmesi ( tercihen daha fazla ya da az olabilir)
  • 2-3 yemek kaşığı deniz tuzu
  • Bir miktar süt
  • 1 yemek kaşığı bal
  • Bir kaç damla esansiyel yağ

Yulaf ezmesi el maskesi tarifi

1

2 su bardağı yulaf ezmesini bir tepsiye koyun. Ve araya karışmış keskin veya çok sert yulafları ayıklayın. Ayıklamaya elinizde kalan yulaflar 2 su bardağını dolduruncaya kadar devam edin.

2

2 ya da 3 yemek kaşığı deniz tuzunu yulaflara ekleyin. Ve ikisini ellerinizle elemeye başlayın. Deniz tuzu, bu maskeyi uygularken, ölü derinizden kurtulmanızı sağlayarak doğal bir temizleyici rolü üstlenecek. Eğer bu karışımdan ne kadar istediğinize karar veremediyseniz referans olarak az miktarda yapın ve ona göre ihtiyacınız olan miktarı belirleyin.

3

Yulaflar tamamen nemlenene ve birbirlerine yapışana kadar az miktarda sütle karıştırın. Bir anda tüm sütü kaba boca etmek sizi bir çorba görünümüyle sizi baş başa bırakabilir, dikkatli olun ve yavaşça ekleyin.

4

Bu karışıma 1 yemek kaşığı bal ekleyin ve tüm malzemeler özdeşleşene kadar karıştırın. Bal elleriniz için doğal bir sıkılaştırıcı olmakla birlikte karışımınızı bir arada tutmanıza yardım edecek, kıvamını ayarlayacaktır.

5

Maskenize bir kaç damla esansiyel yağ ekleyerek yulaf ezmeli el maskenizin kokusunu güzelleştirin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.