Yumurta Akı İle Cilt Maskesi Hazırlayabilirsiniz

0

CiltKadınlar için güzellik ve bakımlı olmak çok önemlidir. Zamanlarını çoğunlukla buna ayırırlar ki buda takdir edilecek bir durumdur. Düzenli egzersizler, saç ve cilt bakımı, güzel bir vücut için uygulanan diyetler kadınların güzellik uğruna harcadığı çabalardan sadece birkaçıdır. Bazı zamanlarda kolay ve hızlı bir bakıma ihtiyaç duyarlar. Fazla vakit almayan ve kısa sürede cildin parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlayarak, sıkılaştırıcı etkisi bulunan yumurta akı ile cilt maskesi bu gibi durumlarda kurtarıcıdır. Bu maskenin faydaları arasında kısaca cildi sıkılaştırma, ciltte oluşan kırışıklıkları önleme, ciltteki fazla yağ oranını azaltma ve akne oluşumunu önleme yer alır. Yumurta akı ile maske yapımında yumurtaya alerjiniz olmadığından emin olmanız sağlığınız açısından yararlı olacaktır.

Cildinizin sıkılaşmasını istiyorsanız en kolay yumurta akı ile cilt maskesi, yumurta akını çırparak yüzünüze sürmek 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkamaktır. Bu maskeyi düzenli olarak haftada 2-3 kez uygulamak cildinizin sıkılaşmasını ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Bu maske tamamen masrafsız, yapımı çok kolay ve cildiniz için gayet faydalıdır.

Yumurta akı ile cilt maskesi yapımı çeşitli şekillerde olabilir. Bunlardan birkaçını ve faydalarını kısaca anlatacağım. Yağlı cildiniz için maske yapmak istiyorsanız yumurtanın akını iyice çırparak içine ekleyeceğiniz bir çay kaşığı limon ile karıştırın ve yüzünüze sürdükten 15 dakika sonra yıkayın. Yine cildinizi canlandırmak amacıyla yumurta akı ile 1 tatlı kaşığı balı karıştırıp yüzünüze maske uygulayabilir 15 dakika sonra yıkayabilirsiniz. Ayrıca yumurta akı, limon ve balı karıştırarak uygulayacağınız maskenin de cildinizdeki gözenekleri sıkıştırma etkisi bulunmaktadır. Yumurta akı ile kolayca uygulayabileceğiniz bu maskeler cildinizi sıkılaştırarak parlak bir görünüme kavuşturmak amacıyla hem doğal hem de birçok kimyasal cilt bakım ürünlerinden daha kalitelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.