Yumurta akı maskesi ile cilt bakımı

1
Yumurta akı
Yumurta akı

Yüksek oranda protein, mineral ve B vitamini içeren yumurta akının cilde faydaları oldukça fazladır. Cide pürüzsüz görüntü sağlayan yumurta akı, cildin nem oranını ayarlarken sıkılaşmayı da yoğun bir şekilde hissetmenize neden olur. Kırışıklıkların büyük oranda yok olmasına fayda sağlayan yumurta akı maskesi aynı zamanda gözenek içlerindeki yağların temizlenmesine de büyük katkı sağlar.

Yoğun iş temposunun ve stresli yaşantının sonuçları cildimize de yansımaktadır. Ve bu olumsuz şartlar solgun ve yorgun görünmemize neden olmaktadır. Dinlendirici etkisi de olan yumurta akı maskesi evinizde zahmetsizce hazırlayabileceğiniz basit bir tarife sahip. Genç ve enerji dolu görünüm için yumurta akı maskesini sıkça tekrarlamanızı öneririz.

Genç yaşlarda oluşan sorunlardan sivilce ilerleyen yaşlarda yerini kuruluk problemine bırakırken, 40 sonrası yaşlarda ise yüzde gevşeme ve sarkma sıkıntıları kırışma ile birlikte boy gösterir. Dolayısı ile her yaş grubunun yüz problemlerine köklü çözümü yumurta akı maskesinde bulabilirsiniz.

Yumurta Akı Maskesi Türleri, Hazırlanış ve Uygulama Yöntemleri

Yağlı ciltler için yumurta akı maskesi

Sarısını ayıracağınız yumurtanın akını iyice çırpın ve içerisine 1 çay kaşığı limon suyu ekleyin. Bekletmeden yüz ve boynunuza sürün. Öz ve dudak çevresine uygulanmamalıdır.

Kırışıklıklar için yumurta akı maskesi

1 adet yumurtadan elde edeceğiniz akı yarım yemek kaşığı krema ile karıştırın. Yüzünüzde 15 dakika bekleterek ılık suyla temizleyin.

Lekeler için yumurta akı maskesi

1 yumurtanın akı ile yarım limondan sıkılarak elde edilecek limon suyunu karıştırarak maske kıvamına getirin ve yüzünüze pamuk ile uygulayın.

Cansız cilt için yumurta akı maskesi

Yumurtanın akını köpürene kadar çırptıktan sonra içerisine 1 tatlı kaşığı bal ilave ederek karıştırın. Yüzünüzde 15 dakika bekletin.

Gözenekler için yumurta akı maskesi

1 yumurtanın akını, yarım çay kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı bal ile karıştırın. Oluşan yoğun kıvamı yüzünüze yedirerek 15 dakika bekletin. Ilık su ile duruladıktan sonra son suyu soğuk kullanarak yüzünüzü yıkayın.

Siyah noktalar için yumurta akı maskesi

1 tatlı kaşığı elma sirkesi ile 1 yumurtanın akını karıştırarak yüzünüze bir fırça yardımıyla 2 kat sürün.

Sivilceler için yumurta akı maskesi

Sıkılmış limondan 1 kaşık limon suyu kullanılarak içerisine 1 aspirin ve 1 yumurtanın akını ilave edin. Oluşan karışımı fırça kullanarak yüzünüze 2 kat uygulayın.

Yorgun yüzler için yumurta akı maskesi

Yumurta akını fırçayla yüzünüze sürüp 15-20 dakika bekletin. Kuruyan kıvam yüzünüzü gericek, bu aşamada aynı işlemi 1 kat daha üzerine sürerek tekrar edin. 15 dakika sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.

1 Yorum

  1. Lekeler için yumurta akı maskesi
    1 yumurtanın akı ile yarım limondan sıkılarak elde edilecek limon suyunu karıştırarak maske kıvamına getirin ve yüzünüze pamuk ile uygulayın.

    bunu uyguladıktan sonra su ile yıkıyor muyuz yıkıyorsak ksürdükten kaç dakka snra??

    cevap verirseniz seviniim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.