Yumurta maskesi ile saç bakımı

0
yumurta
yumurta

Yumurta her mutfakta bulunan, birçok yemeğin ve pastanın hammaddesi olan bir gıdadır. Bunun yanında yumurta maskesi saç bakımı için de kullanılabilmektedir. Yumurta gıda olarak faydalı olduğu kadar saçlar için de faydalıdır.

Yumurta 20. yüzyılın başlarından beri saç bakımı için doğal bir tedavi olarak kullanılmakta. Yumurtanın beyazı, yumurtayı oluşturan önemli bir parça olsa da yumurta sarısı saç bakımı için çok daha etkindir. Marketlerde satılan pahalı saç serumları ve güçlendiricilerine nazaran çok ucuza gelen yumurta sarısı saçlarınızı canlandırmanızı sağlayabilir.

Yumurta, zeytinyağı ve bal ile saç bakımı

Yumurta sarısı, bal ve zeytinyağı kullanarak yapacağımız bu saç maskesinin esas özelliği kuru ve hacimsiz saçları canlandırması ve nemlendirmesidir. Bu maske saçlarınızı daha yumuşak ve kolay taranır hale getirmekle kalmayacak, yumurta maskesi saçlarınızı parlak bir görünüme kavuşturacak.

Gerekli malzemeler

  • Yumurta sarısı (saçınızın uzunluğuna göre)
  • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 3 yemek kaşığı saf bal

Nasıl yapılır?

Yumurta maskesini yapmak oldukça basittir. Saçınızın uzunluğuna göre 1 veya 2 yumurta sarısı, 3 yemek kaşığı zeytinyağı ve 3 yemek kaşığı balı bir kaseye koyun ve homojen bir karışım elde edene kadar çırpın. Daha sonra saç derinize nazikçe masaj yaparak bu karışımı uygulayın. Saç derisi iyice maske ile kaplandıktan sonra kalan karışımı da köklerinden başlayarak saçlarınıza da uygulayın. Saçları tutam tutam ayırmak karışımı saçınıza uygulamanızı kolaylaştırır. Maskeyi saçınıza da uyguladıktan sonra başınızı bir havlu ile sarın. Maske saçınızda en azından 20-30 dakika boyunca kalsın. Daha sonra saçınızı ılık su ile iyice durulayın. En iyi sonuçlar için bu maskeyi haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.