Yumurta ve limon maskesi nasıl yapılır

0
Yumurtanın beyazı
Yumurta akı

Pek çok kadının arzusu bebek gibi pürüzsüz, lekesiz ve canlı bir yüze sahip olmak. İşte buna kavuşmak için yumurta ve limon maskesi mucizelerini açıklıyoruz size.

Yağlı cildinizden mi şikayetçisiniz? Yoksa leke ve kara noktalar mı başınızın belası? Gözenekleriniz ne yapsanız sıkışmıyor mu? Cildinizde sarkma mı var? Yeni başlayan kırışıklıklar kabusunuz mu oldu?

İşte tüm bu sorunlarınızdan kurtulmanız için size yumurta ve limon maskesi öneriyoruz.

Yumurta ve Limon maskesi hazırlama

–          Yüzünüzü su ve yüz temizleme ürünlerinden biri ile iyice temizleyin ve yıkayın.

–          Kurulama aşamasından sonra yağ kalıntılarını komple yok etmek için tonik kullanın.

–          Sıktığınız limondan elde ettiğiniz limon suyu içerisine 1 yumurtanın akını katarak köpürünceye kadar karıştırın.

–          Göz ve dudak çevreniz dışında kalan tüm yüz bölgenize parmaklarınızla yavaş hareketler ve masaj uygulayarak yumurta ve limon maskesi karışımını sürün.

–          Yarım saat beklettikten sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın.

–          Nemlendiricinizi yüzünüze sürün.

Önerdiğimiz bu yumurta ve limon maskesini cildiniz yağlı ise haftada 1 defa, kuru ise 2 günde 1 uygulanabilir. Kuru cilde sahip olanların limon suyunu daha az kullanmalarını öneririz.

Yumurta ve limon maskesinin faydaları

Yumurta akı neden cilde faydalı?

Yüksek protein değeri olması ve B vitamini içermesi nedenleri ile yumurtanın beslenmemizden, saç bakımına ve yüz bakımına kadar olan faydaları oldukça yüksektir. Yumurta akı kullanmanız; cildin sıkılaşmasına, yağ oranının azaltılmasına, yeni başlayan kırışıklıkların yok olmasına, leke, akne ve kara noktalardan arınmanıza gibi birçok faydalı sonuç sağlar. Yumurta maskesi yağ gözeneklerinin temizlenmesine ve cildin parlamasına neden olur.

Limon neden cilde faydalı?

Limon hepimizin de bildiği gibi içerdiği besin deri ve özellikle vitamin nedeni ile şifalı bitkiler arasında liste başıdır. İçerdiği eksfoliasyon giderici özelliğindeki madde sayesinde cilt sıkılaşır, sarkma yok olur ve canlı pürüzsüz görüntü elde edilir. Limon suyu içeriğindeki asit, mineral ve vitaminler sayesinde cildi besler ve onarır. Limonun renk açma özelliği de vardır. Bu nedenle lekeli alanlara uygulanması lekelerin kaybolmasına olanak verir. Limon ile tedavi yaptığınız zamanlarda güneş ışınlarına dikkat etmeniz gerektiğini önemle vurgularız. Bu saydığımız faydalar sayesinde limon cildinizi gençleştirerek renk tonlamanızı da doğru biçimde ayarlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.