Yumuşak, öpülesi dudaklara sahip olmak için

0
Dudak
Yumuşak, öpülesi dudaklar

Eğer yakın zamanda birinin dudaklarına yapışmayı düşünmüyorsanız da, hazırlıklı olmaktan zarar gelmez değil mi? Çevresel ve fiziksel birçok faktör dudaklarınızın kurumasına ve çatlamasına sebep olur ancak bunlara rağmen bazı basit teknikler ile yumuşak ve öpülesi dudaklara sahip olabilirsiniz.

Yumuşak ve öpülesi dudaklar için gereken malzemeler

  • Vazelin veya balmumu
  • Oda havası nemlendirici cihaz
  • Güneş koruma özelliği de olan dudak kremi

Yumuşak ve öpülesi dudaklara sahip olmak için tarif

1

Dudaklarınızı içeriden başlayarak nemlendirin. Her gün bol miktarda su tüketerek vücudunuzun susuz kalmasına engel olun. Vücudunuzun susuz kalması dudaklarda kuruma ve çatlamalara neden olabilir.

2

Evinizdeki nem oranı da dudaklarınızın ve cildinizin kurumasına neden olabilir. Evinize oda havası nemlendirici bir cihaz alarak nemi uygun seviyeye getirebilirsiniz.

3

Dudaklarınızın yumuşaklığını koruması için dudaklarınıza vazelin veya balmumu gibi dudak nemlendirici ve koruyucu ürünler uygulayın.

4

Dışarı çıkacağınız zaman güneşten koruma özelliği de olan bir dudak kremi kullanın. Güneşe bağlı hasar güneş gözle görülebilir olmadığı zaman bile meydana gelebilir bu nedenle güneş görünmüyorsa kreminizi sürmeyi ihmal etmeyin.

5

Dudaklarınızı yalamaktan şiddetle kaçının. Tükürük dudaklarınızı ıslatıyor ve rahatlatıyor gibi gelse de buharlaşırken dudaklarınızın yalamadan önceki halinden daha fazla kurumasına neden olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.