Yumuşatıcı saç maskesi nasıl yapılır?

0
Yumuşak saçlar
Yumuşatıcı saç maskesi

Herkes sanki kuaförden çıkmışçasına düzgün, parlak ve yumuşak saçlara sahip olmak ister. Ama ne yazık ki bunu sağlayacak saç bakım ürünleri her ne kadar saçlarınız açısından yararlı olsalar da pahası cebinizi yakacaktır. Ama siz de kendi evinizde rahatlıkla kendi saç bakımınızı yapabilirsiniz.

Yumuşatıcı saç maskesi malzemeleri

  • Saç kremi ve şampuan
  • Avokado
  • Zeytinyağı

Yumuşatıcı saç maskesi tarigi

1

Saçlarınıza ısı uygulamaktan olabildiğince kaçının. Saç düzleştiricileri, saç maşaları ve fön makineleri saçlarınıza fazlaca zarar verir. Eğer kullanmaktan kaçamıyorsanız haftada bir kereden fazla kullanmamaya dikkat edin. Doğal yollardan kurumalarını tercih edin.

2

Saçınızın doğal nemine zarar vermeyecek şampuan ve saç kremlerini tercih edin. Özellikle de saç kremi alırken küçük bir miktar elinize alarak kıvamının kremsi olup olmadığına dikkat edin.

3

Avuç içlerinize çok olmamak şartı ile zeytinyağı döküp saçlarınızı ellerinizle özellikle arka tarafları olmak üzere ovalayın. Yeterli miktarda uyguladığınıza dikkat edin aksi takdirde saçlarınız fazlaca yağlanmış görünebilir.

4

Ayda bir saçlarınıza nem maskesi uygulayın. Bir avokadoyu ezip saçlarınıza sürün. Böyle yarım saat kadar bekledikten sonra saçlarınızı durulayın. Her zaman yaptığınız gibi saçlarınızı yıkayıp durulayın. Avokadonun içindeki doğal yağlar saçlarınıza nem ve parlaklık katacaktır.

5

Saçlarınızı her gün yıkamaktan kaçının. İki veya üç günde bir yıkayabilirsiniz. Bu saçlarınızın doğal nemini koruması konusunda önemli bir adımdır. Ayrıca kuruyan saçlarınız parlaklıklarını da yitirecekleri için her gün yıkanmamaları daha iyi olacaktır.

Uyarı ve Öneriler

1- İki ayda bir saç kırıklarınızı aldırmaya dikkat edin.

2- Saçlarınız ıslakken saç fırçası kullanmanız saçlarınızı kırar. Bu sebeple ıslak saçlarda tarak kullanmanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.