Yüz bakımı için evde neler yapılmalı

0
Yüz bakımı
Yüz bakımı için neler yapılmalı

Pahalı kozmetik ürünleri, güzellik merkezleri, kuaförler derken kadınların cilt problemleri ve güzellik sorunları bitmek bilmiyor. Bazı bayanlar pahalı kozmetik ürünleri için imkanı varken bazıları ise evinde kendi imkanları ile güzelleşmenin yollarını arıyor. Bu yazımızda sizlere evinizde kolayca cilt bakımı yapabileceğinizi göstereceğiz. Güzel olmak ve cilt bakımı yapmak için çok para harcamanıza gerek yok. Peki evde yüz bakımı için neler yapılmalı ve nelere dikkat edilmelidir.

1

Evde yüz bakımı yapabilmeniz için ilk dikkat etmeniz gereken nokta cildinizi sürekli olarak temiz ve nemli tutmanız gerektiğidir. Bu aşamada cildiniz için nemlendirici içerikli sabunlar kullanmayı deneyebilirsiniz.

2

Evinizde kolay bir şekilde bakım yapmak istiyorsanız doğal maskeleri tercih edebilirsiniz. Siyah noktalar, sivilceler ve kırışıklıklar için oldukça basit ve yapımı kolay oldukça etkili maskeler var.

3

Evde yüz bakımı için neler yapılmalı diyenlere önerebileceğimiz en kolay maske yoğurt maskesidir. Cildinize yoğurt sürerek 20 dakika kadar bekleyip yüzünüzü ılık suyla yıkadıktan sonra nemlendirici kullanabilirsiniz. Yoğurt cildinize canlılık kazandırarak, sıkılaşmasını sağlama açısından oldukça faydalıdır.

4

Gözaltı morluklarınızdan bıktıysanız kolay ve hızlı bir çözüm olan patates sizin için mükemmel bir formül olacaktır. Patatesi dilimler haline getirerek gözünüzü kapatın ve üzerine koyun. Dinlenebildiğiniz kadar bu şekilde kalın ve gözaltı morluklarınızın azaldığını fark edin.

5

Yüz bakımının yanı sıra cildinizin güzelliği için çay, kahve, alkol ve sigaradan mutlaka uzak durmalısınız.

6

Ayrıca ciltteki gözenekleri açmak için sıcak su dolu bir kabın içerisine eğilin ve başınızı havlu ile örterek 15 dakika böyle kalın. Gözenekler açıldıktan sonra cildiniz için gerekli bakımı daha kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Evde yüz bakımı için neler yapılmalı sorusunu yeterince açıkladığımızı düşünerekten bitkisel ürünlerden mutlaka faydalanmanız gerektiğini de bir not olarak hatırlatırız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.