Yüz bakımının incelikleri

0
güzel yüz
Yüz bakımının incelikleri

Bir erkek de olsanız bir kadın da olsanız yüzünüz için bakım yapmalısınız. Vücudunuzun diğer kısımlarına oranla yüzünüze daha iyi bakım yapmanız gerekir. Yüz bölgesi genellikle olumsuz unsurlara maruz kalır ve aynı zamanda yüzdeki deri kolayca tıkanabilir. Yüz bölgemizde daha fazla yağ bezleri vardır. İyi haber ise yüzünüzün daha fazla bakıma ihtiyacı olmasına rağmen, günlük yüz bakımı sadece 5 ila 10 dakika sürmesidir.

Sabah kalktığınızda ılık su ve temizleyici ile yüzünüzü yıkayın. Zaman kazanmak için duşta da bu işlem yapılabilir. Yapılan çalışmalar göstermiştir ki sadece su ile cildinizdeki kirin %65’i temizlenmektedir. Bu nedenle iyi bir temizleyici kullanmanız gerekir.

Yumuşak bir havlu ile hafifçe yüzünüzü kurulayın. Ovalamayın. Ovalama gözenekleri tahriş eder ve aşırı yağ üretimini arttırır. Ayrıca kızarıklığa neden olabilir.

Cildinize tonik uygulayın. Tonik yüz bakımınız için düzenli olarak kullanılmalıdır. Tonikler cildin PH seviyesini geri kazanmasına yardımcı olur. Bayanlar makyaj yapmadan önce tonik uygulamalıdır.

Hassas bir cilde sahipseniz güneş koruyucu kremler kullanmanız gerekir. Piyasada hem güneş koruyucu özelliği olan hem de nemlendirme özelliğini barındıran kremler bulunmaktadır. Bu kremlerden kullanarak hem tasarruf edebilir hem de zamandan kazanabilirsiniz.

Akşamları ılık su ve temizleyici ile yüzünüzü yıkayın. Yüzünü ıslakken, yüzünüzde biraz peeling yapın. Bu adımla ölü deri hücrelerinden kurtulabilirsiniz. Peeling haftada iki kez uygulanmalıdır. 

Peeling seçiminize özen gösterin. Taneleri çok büyük olmayan kaliteli ürünlere yönelin. Unutmayın peeling zımpara kağıdı ile cildinizi ham ovmak değil ciltteki ölü deri hücrelerini çıkarmaktır.

Göz çevresi için ayrı bir krem kullanmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.