Yüz beyazlatıcı maske

0

 

Yüz beyazlatıcı maske
Yüz beyazlatıcı maske

Eğer cildinizdeki koyu renkli alanların görünümünden hoşlanmıyorsanız süt ve limon size iyi bir çözüm sunabilir. Bu maddelerin her ikisi de pürüzsüz, temiz bir cilt elde etmek için ölü deri katmanlarını kaldıran asidik özelliklere sahiptir. Süt ve limon, cildinizin tonunu beyazlatmak için iyi bir seçim olacaktır. Asitler cildinizi güneş ışınlarına karşı hassas hale getireceğinden dolayı cildi beyazlatan maskeleri uyguladıktan sonra, cildinizi güneşten koruyun.

Yüz beyazlatıcı maske malzemeleri

Süt
Limon
Havlu
Kase

Beyazlatıcı yüz maskesi tarifi

1

Bir bardak sütün içine bir limon suyu dökün. İyice karıştırın. Malzemeleri bir kaseye alın ve içine bir bez batırın. Bezi yüzünüzdeki yada cildinizdeki lekeli alanların üzerine koyun ve 20 dakika bekletin. Süt ve limon suyundaki laktik asit ve sitrik asit cildinizdeki ölü hücreleri kaldırmaya başlayacaktır. Ayrıca limonun kurutucu etkisi ve sütün nemlendirici etkisi birlikte cildinizin nem oranını da dengeleyecektir.

2

Ardından yüzünüzü sadece suyla yıkayın. Yüzünüzü kuruladıktan sonra yüz nemlendiricisi sürerek yüzünüzü nemlendirin.

3

Cildiniz UV ışınlarına karşı duyarlı hale geleceğinden güneşe çıkmaktan kaçının. Eğer dışarı çıkmak durumundaysanız güneş koruyucu bir krem kullanın. Cildi beyazlatan maskelerin çok sık kullanılması sakıncalıdır. Bu nedenle bu tür maskeleri haftada en fazla üç kez uygulamalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.