Yüz kızarıklığı bitkisel yollarla nasıl geçer?

0

Yüz kızarıklığıYüz kızarıklığının nedenleri çok net olarak bilinmemekle beraber cilt hassasiyeti yaşayan kişilerde , hormonların arttığı dönemlerde , yaz aylarında ağır yiyecek tüketildiğinde alerjik reaksiyon olarak , stres yaşadığınızda kan akışınızın hızlanmasının bir sonucu olarak görülebilen bir durumdur.

Yüz kızarıklığı bazı kişilerde kronik duruma gelebilir. Bu duruma gül hastalığı ismi verilmektedir. Gül hastalığı psikolojik ya da mikrobik kökenli olabilir. Yüz kızarmalarına doğru tedaviyi uygulamak için öncelikle kızarmaların nedenini bulmak için bir cilt analizi yaptırmalısınız. Eğer iltihap dolayısıyla yaşanan bir kızarıklıksa anti-bakteriyel kremler ile tedavi sağlanacaktır. Zaman zaman kremlerin yeterli gelmemesi durumunda hap tedavisi de uygulanabilir. Eğer kan akışınızın fazla olması nedeniyle kızarıklık yaşıyorsanız lazer yöntemi ile damarlarınızın daraltılması çözüm sunacaktır.

Ayrıca bazı doğal maskelerde yüz kızarıklığınızı giderecektir.

Kullanabileceğiniz günlük maskeyi kantaron yağına 1 çorba kaşığı kudret narı karıştırarak kolayca hazırlayabilirsiniz. Bu karışımı sabah ve akşam yüzünüze uygulamanız gerekir.

Ayrıca domates maskesi de yüz kızarıklıklarınıza iyileştirici etki sağlar. 1 domatesi soyup rendeledikten sonra içine 1 çorba kaşığı yulaf ve taze sıkılmış 1 limonun suyunu ekleyerek yüzünüzde 15 dakika bekletip yıkayın. Haftada 1 kez uygulamanız yüz kızarıklıklarınızı gidermeye yardımcı olacaktır.

Kızarıklıklarınıza iyi gelecek bir diğer maske ise çilek maskesidir. 8-10 tane çileği eğer çilek mevsiminde değilseniz ahududuyu ezip temizlediğiniz yüzünüze doğrudan sürün. Herhangi bir karışım yapmadan sadece çilekleri ezip sürmeniz yeterli olacaktır.20 dakika beklettikten sonra ılık su ile temizleyin. Eğer çilekleri doğrudan kullanmak yüzünüze iyi gelmediyse 2 kaşık süt tozu ekleyerek kullanmanız mümkün. Maskeyi uygulama sıklığınız Yine haftada 1 kez olmalıdır.

Bu maske kullanımlarınızın yanı sıra kızaran bir yüzünüz varsa temizlik malzemeleriniz kesinlikle alkol içermemelidir. Ayrıca makyaj yaparken pudra kullanmamalısınız. Zaten cildiniz hassas ve yıpranmalara açık olduğu için pudra kullanımı yüzünüzün daha fazla zedelenmesine neden olacaktır. Kızarıklıklarınızı kozmetik yollarla kapatmak istiyorsanız yeşil fondöten kullanmanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.