Yüz nemlendiricisi nasıl kullanılır biliyor musunuz?

0
Nemli yüz
Yüz nemlendiricisi nasıl kullanılır

Günlük olarak yüz nemlendiricisi kullanmak, özellikle güneş koruma faktörlü bir yüz nemlendiricisi kullanmak cildiniz için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri. Yüz nemlendiricileri nemi hapsederek cildinizi çeşitli etkilere karşı korur ve cildinizin yumuşak ve parlak görünmesini sağlar ama yüz nemlendiricisi nasıl kullanılır?

1

Cilt tipinize uygun nemlendiriciyi bulun. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz yağsız bir nemlendirici bulmalısınız, aksi halde güzel kokan ve size yağlı hissettirmeyecek bir nemlendirici bulmalısınız. Sizin için doğru nemlendiriciyi bulana kadar farklı nemlendiriciler denemelisiniz.

2

En az 15 güneş koruma faktörlü bir nemlendirici kullanmalısınız. Bu nemlendiriciler güneşin zararlı etkileri sonucu oluşan güneş lekelerinin ve erken kırışıklıkların oluşmasını geciktirir. Eğer cildiniz hassassa veya cildinizin hassaslaşmasına sebep olabilecek bazı ilaçlar kullanıyorsanız güneş koruma faktörü daha fazla olan bir nemlendirici bulmalısınız.

3

Ellerinizi ve yüzünüzü sabun ile ılık suda yıkayın, ardından temiz bir havlu ile kurulayın.

4

Avcunuzun içine bir miktar nemlendirici sıkın.

5

Gözlerinizin etrafındaki hassas bölgeye yüzük parmağınızı kullanarak nemlendiriciyi uygulayın. Nemlendirici losyonu cildiniz emene kadar masaj yaparak sürün. Göz çevrenize sert bir şekilde sürmeniz göz çevrenizde koyu çizgiler oluşmasına neden olabilir.

6

Nemlendiriciyi parmak uçlarınızı kullanarak yüzünüze ve boynunuza cildiniz emene kadar iyice ve nazikçe sürün.

Uyarı ve ipuçları

  • Gün içinde güneş koruma faktörlü bir nemlendirici kullandığınız sürece yatmadan önce bir gece kremi kullanmanıza ihtiyaç yoktur.
  • Eğer nemlendiriciniz vücudunuzda yanmaya veya kaşıntıya sebep oluyorsa kullanmayı bırakın ve yeni bir nemlendirici bulun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.