Yüz ve yanakları sıkılaştırma için ipuçları

0
Sıkı yüz
Yüz ve yanakları sıkılaştırma

Yerçekiminin etkisi ve yaşlanma sonucu cildin elastikliğini kaybetmesi nedeniyle yüz cildiniz sarkabilir. Çizgiler ve kırışıklıkların yanında yüzünüzün sarkması, yanaklarınızın sıkılığını kaybetmesi çok rahatsız edici olabilir ancak yüz ve yanakları sıkılaştırmak için bazı yöntemler mevcut. Eğer çok vaktiniz ve paranız varsa plastik cerrahi bir seçenek olarak düşünülebilir. Ancak hem fiyat hem de uzun süren iyileşme dönemleri nedeniyle estetik ameliyat çoğu kişi için uygun bir seçenek değildir. Bunun yerine yüz ve yanakları sıkılaştırmaya yarayacak yüz egzersizleri yapmanız, bu sorundan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Nasıl ki vücudunuzdaki kasları çalıştırmak cildinizi sıkılaştırıyorsa, yüz kaslarınızı çalıştırmak da yüz cildinizi sıkılaştıracaktır.

Yüz ve yanakları sıkılaştırma: Nasıl yapılır?

Yanakları sıkılaştırma

1

Bir aynanın karşısında oturun veya ayakta durun.

2

Sol elinizin parmaklarını sol yanağınıza, sağ elinizin parmaklarını sağ yanağınıza yerleştirin.

3

Dudaklarınızı sanki aynadaki yansımanızı öpecek gibi ileriye doğru uzatın. Bu abartılı öpücük hareketini 10 saniye boyunca sürdürün ve sonra kendinizi rahat bırakın. Egzersizi 10 kere tekrar edin.

Alnı sıkılaştırma

4

Ayakta veya oturur pozisyonda bir aynanın karşısına geçin ve yüzünüzü rahat bırakın.

5

Kaşlarınızı aşağı indirin ve kaş çatma hareketini yapın. Kaşlarınızı olabildiğince bir araya getirmeye çalışın. 5 saniye boyunca kaş çatma hareketini yaptıktan sonra yüzünüzü serbest bırakın.

6

Kaş çatmanın tersini yapın. Gözlerinizi açın ve kaşlarınızı kaldırabildiğiniz kadar kaldırın. Alnınızda kırışıklık oluşturacak kadar kaldırın kaşlarınızı. Bu pozisyonda 5 saniye kadar kaldıktan sonra kaşlarınızı normale döndürün. Sonra 5 kere daha tekrar edin.

Göz bölgesini sıkılaştırma

7

Gözleriniz kapalı bir şekilde bir sandalyede oturun.

8

Gözlerinizi kapalı tutarak kaşlarınızı kaldırabildiğiniz kadar kaldırın. 5 saniye bu pozisyonu koruduktan sonra rahatlayın.

9

Gözleriniz halen kapalı iken bakabildiğiniz kadar aşağı bakmaya çalışın. 2 saniye boyunca bu aşağı bakışı sürdürün. Daha sonra bakabildiğiniz kadar yukarı bakın ve 2 saniye boyunca yine bu pozisyonu koruyun. Bu egzersizi 5 kere tekrar edin.

Çene bölgesini sıkılaştırma

10

Bir sandalyede oturur pozisyonda aynaya bakın.

11

Başınızı yavaşça sola ve sağa yatırarak boynunuzun yanlarındaki cildin gerilmesini sağlayın.

12

Sağ elinizin parmaklarını çenenizin sağ ucuna yerleştirin ve çenenizin cildini olabildiğince yukarı doğru itin ve elinizin çene çizginizi geçerek yukarı doğru ilerlemesine izin verin. Ancak cildi serbest bırakmayın.

13

Elinizi ciltten kaldırın, orijinal pozisyonuna döndükten sonra aynı işlemi tekrarlayın. Bu egzersizi 5 kere tekrar ettikten sonra çenenizin diğer tarafına da uygulayın.

İpuçları ve uyarılar

  • Yüz egzersizlerinizi yapmak için her gün belirli bir zaman ayırın. Bu sayede egzersizlerinizi yapmayı unutmazsınız.
  • A vitamini, alfa hidroksi asitler ve C vitamini içeren sıkılaştırıcı yüz kremleri veya losyonlarını günlük bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.