Yüzde yağ bezesi zararlı mıdır? Nasıl geçer?

0
Yüzde yağ bezesi
Yüzde yağ bezesi zararlı mıdır?

Yağ bezeleri iyi huylu beyaz kistlerdir. Oldukça yaygındırlar ve bebeklerde, çocuklarda ve yetişkinlerde görülebilirler. Bu kistler keratin ile doludur. Yağ bezeleri yanaklarda, gözlerde ve burunda sıklıkla görülür. Yüzdeki cilt hücrelerinin değişmeyerek cilt üzerinde birikmesi yüzünden yağ bezelerini oluşur. Neyse ki, bir cilt hastalıkları uzmanı tarafından bu yağ bezelerini kaldırtabilirsiniz. Ayrıca evinizde yağ bezelerinin oluşumunu azaltacak bir cilt bakımı rejimi takip edebilirsiniz.

Yüzdeki yağ bezelerinin tedavisinde kullanılacaklar

  • Yüz fırçası
  • Vücut fırçası
  • Hidroksi asit temizleyici
  • Kimyasal peelingler

Yüzdeki yağ bezeleri için ne yapmalı?

1

Düzenli uygulanan peeling cilt hücrelerinin değişimini hızlandırır bu da yağ bezeleri tarafından etkilenen hücrelerin yerine yeni hücrelerin geçmesine yardım eder. Peeling yeni yağ bezelerinin şekillenmesini engellemeye de yardımcı olur.

2

Günde iki kez hidroksi asit temizleyici kullanarak alana tedavi yapın. Hidroksi asit yağ bezelerinizin daha hızlı bir şekilde görünmez hale gelmesine yardım eder. Hidroksi asit temizleyicisini eczanelerde ve kozmetik ürün satan mağazalarda bulabilirsiniz.

3

Bir kimyasal peeling alın. Peeling yaparken, asitler cildinizin üst katmanlarını yakmak için uygulanır. Cildiniz iyileştikten sonra, daha genç ve pürüzsüz görünür ve yağ bezeleri daha az fark edilir olacaktır. Bu peeling serilerine etkili yağ bezelerinden kurtulmak için ihtiyacınız olacaktır.

4

Yüzdeki yağ bezeleri bir cilt hastalıkları bakım uzmanı tarafından cerrahi olarak da kaldırılabilir. Cilt bakım uzmanınız yağ bezelerini kaldırmak için bir neşter kullanır. Genellikle, kistler ciltnizin üst yüzeyleri kazınarak çıkartıldığı için dikiş gerektirmez.

5

Mikrodermabrazyon düşünün. Cilt hastalıkları uzmanları yağ bezelerinden kurtulmak için sıklıkla mikrodermabrazyon kullanırlar. Cildinizin üst katmanlarını parlatmak için kullanılan kum püskürtme makinesi şeklindeki alet kistlerin etkilerini düzeltecektir. Büyük olasılıkla yağ bezelerinden kurtulmak için bir dizi seans uygulamanız gerekecektir.

İpuçları ve uyarılar

Yağ bezelerinizin cildinizde kalıcı yaralar bırakmasını engellemek için onları sıkmayın ve tutup kaldırmaya çalışmayın. Bebekler ve çocuklardaki yağ bezelerini tedavi etmeye çalışmayın. Kistler kendiliğinden geçecektir, genç ciltler için tedaviler şiddetli olur. Yağ bezeleri birkaç hafta içinde geçmezse, çocuğunuzu bir çocuk doktoruna gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.