Yüzdeki benler nasıl alınır?

0
Cindy crawford
yüzdeki benler

Birçok insanda bulunan kahverengi ve siyah renkte kalıcı olan benler kişiler için estetik açıdan çok rahatsız edici bir durumdur. Bazı benler zararlı olabileceği gibi bazılarının ise hiçbir zararı yoktur fakat kişileri dış görünümden dolayı sıkıntıya sokmaktadır. Benlerden kurtulmak için birçok kişi yanlış yöntemlere başvurarak kendilerine zarar vermektedirler. Doğru yöntem ise bir cerrah kontrolünde ne yapılması gerektiğine karar verilmesidir. Benler ancak bir cerrah tarafından tedavi edilerek ciltten çıkarılabilir. Peki yüzdeki benler nasıl alınır?

Kişilerin yaşamlarında dış görünüşe en fazla önem verdikleri bölge yüzdür. Çünkü bir kişiye ilk baktığımızda doğal olarak yüzü dikkatimizi çeker. Yüzündeki benler yüzünden birçok kişi kendine özgüvenini kaybetmiş durumda. Bunu kendine ciddi olarak psikolojik sorun haline getirmiş insanlar var. Benler bir cerrah kontrolünde ve estetik ameliyatla alınır.

Benlerin oluşma nedenleri nelerdir?

-Uzun süre güneş ışığına maruz kalmak

-Kalıtım ve genetik olarak etkileyen faktörler

-Ciltteki pigment hücrelerinin çoğalması gibi nedenler benlerin oluşmasına neden olmaktadır.

Yüzdeki benler nasıl alınır?

Yüzdeki benler bazen genel anesteziye gerek duyulmadan koterizasyon (yakma), kriyoterapi (dondurma) ve kesilme gibi yöntemlerle cerrahi müdahale yapılarak alınır. Yüzdeki benler için dermatoloji uzmanı gerekli tedavi metodunu uygulayarak çözüm yollarını size söyleyecektir. Sizlerin yapması gereken şey kesinlikle benlerinizi koparmamak, fazla güneş ışığına maruz kalmamaktır. Benlerin koparılması kanser riskine kadar gidebilmektedir. Yüzünüzdeki benlerden çok kolay bir estetik ameliyat sayesinde kurtulabilirsiniz. Benlerin alınması sonucu ilk birkaç ay sizin bile fark etmeyeceğiniz ufak bir çizgi oluşacak zamanla bu çizgi sizin vücudunuzun iyileşme sürecine bağlı olarak geçecektir. Benler sağlık açısından çok önemlidir yüzdeki benler eğer renk değiştiriyorsa kesinlikle en kısa zamanda bir cerrah tarafından kontrol ettirmelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.