Yüzdeki benler nasıl geçer ne yapılabilir?

0
Pürüzsüz cilt
Yüzdeki benler nasıl geçer

Yüz bölgesinde birçok nedenden dolayı ben oluşabilmektedir. Oluşan bu benleri, elimizle kazımaya çalıştığımızda, tahriş ettiğimizde veya asitli sıvı losyonlarla yok etmeye çalıştığımızda kalıcı tehlikelere yol açabiliriz. Hatta benleri bilinçsiz bir şekilde fazla kurcaladığımız takdirde kanser olma riski bile bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı benleri yok etmek için doğal tedavi yöntemleri uygulanırsa sağlığımız açısından daha faydalı olacaktır. Benleri yok etmek için aklımızda bulundurabileceğimiz en önemli nokta, benin iyi huylu veya kötü huylu olduğunu araştırmak ve yapılacak işlemleri bu noktadan sonra yapmak daha fazla fayda getirecektir.

Yüzdeki benleri geçirmek için bitkisel yöntemler

1

Yüzdeki benler nasıl geçer diyorsanız şu işlemi uygulayabilirsiniz. 1 adet baş sarımsağı ezilir ve benin bulunduğu noktaya sürülür. Sonrasında ben bölgesi bandaj ile sarılır. Bu işlem, 7 gün boyunca gece yatmadan önce yapılır ve sabah kalktığında o bölge iyice yıkanır.

2

1 çorba kaşığı keten tohumuna, keten yağı dökülür ve ezerek karıştırılır. Karışım içerisine 1 tatlı kaşığı bal eklenir ve yüzdeki ben bölgesine sürülerek uygulanır. 1 hafta boyunca gece yatmadan önce aynı işlemi yaparsanız, faydasını görmüş olacaksınız.

3

1 çay kaşığı kişnişi iyice dövün ve yüzünüzdeki ben bölgesine sürün. Bu işlemi yine gece yatmadan önce tekrarlayın ve sabah uyandığınızda yüzünüzü yıkayın. 4-5 gün içinde fayda sağladığını göreceksiniz.

4

1 dilim greyfurtu yüzdeki ben bölgesine bandaj ile tutturun ve 3-4 hafta boyunca bu işlemi uygulayın.

Önemli uyarı: Hassas ciltlere sahip olan kişiler bahsettiğimiz bitkisel yöntemleri doktora danışmadan uygulamamalıdır. Doktor gözetimi altında bitkisel yöntemleri uygulamanızda genelde fayda göreceksinizdir.

Doktor tedavisi ile yüzdeki benler nasıl geçer?

Yüzdeki benin rengine göre farklı tedavi yöntemleri ve çözümleri bulunmaktadır. Tedavi yönteminde cildin hassasiyeti de dikkate alınmaktadır. Yüzdeki benler nasıl geçer sorusunda aranılan özellikler benin büyüklüğü, küçüklüğü, genişliği gibi faktörlere göre farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

1

Koyu renkli benler, lazer tedavisi ile daha iyi tedavi edilebilmektedir.

2

Kabarık benleri yok etmek için lazer tedavisi kesinlikle önerilmeyen bir tedavi yöntemidir.

3

Benin büyüklüğü çok geniş alanlara yayılmışsa, cilt nakli gerektirebilir.

4

Yüzdeki ben eğer iyi huylu ben ise ameliyat ile kesilerek alınabilir ve yüzdeki o bölgeye dikiş atılır.

5

Benin üzerinde yara olup olmadığına dikkat edilir. Çünkü yara varsa kötü huylu ben olabilir ve bitkisel tedavi yöntemi tercih edilebilir.

6

Yaşlı kişilerde veya ilerleyen yaşlarda yüzdeki benin kötü huylu ben olma olasılığı yüksektir. Bu nedenle yine bitkisel tedavi yöntemi tercih edilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.