Yüzdeki benleri gidermek için bitkisel malzemeler

| 2014/11/15 | 0 Comments
Yüzdeki benler

Yüzdeki benler

Çoğu zaman yüzünüzde yer alan büyük ve küçük benlerin temizlenmesi için doğal ev yapımı, bitkilerden veya ev malzemelerinden oluşan sıvı ve katı ilaçlar yapılarak uygulanması sağlanır. Bunlardan bazıları sarımsak, sirke suyu ve bal gibi doğal malzemelerdir. Sabırla ve iyi yapılmış bir programa harfiyen uyarak uzun vadede yüzünüzdeki benlerden ve lekelerden kurtulacak, kendinizi daha güvende hissedecek görünüme sahip olacaksınız. Bu uygulamalara başlamadan önce doktor muayenesi ve onayı gerekmektedir.

Elma sirkesi

Benlerinizin üzerine bir pamuk ile elma sirkesini yedirin ve sonra bandaj ile kapatın. Elma sirkesi benler için popüler bir çözümdür. Gece uyumadan önce elma sirkesini benlerimizin üzerine koyun. Cildinize vazelin sürerek elma sirkesinin cildin diğer kısımlarına vereceği zararı önleyebilirsiniz. Gün içinde 4-5 kez elma sirkesini benlerinize uygulayın. Sonuçları görmek için 6 – 8 gün boyunca bu işlemi uygulayın.

Sarımsak

Sarımsak suyu benleri kaldıracaktır. Sarımsak suyu ile ben kaldırmak için elma sirkesi gibi benzer işlemleri yapabilirsiniz. Sarımsak cildinizin yanmasına neden olabilir. Soyulmuş sarımsakları kıyın ve küçük bir kaseye yerleştirin. Kaseyi sarımsak suyu çıkana kadar ezin. Bir parça pamuk üzerine sarımsak suyu koyun. Cildinize uygulayın. Daha sonra bandajla kapatın ve 10 – 12 dakika bekletin. Benlerinizi zamanla yok olacaktır.

İyot

Cildinize vazelin sürerek benlerin çevresindeki cildi koruduğunuzdan emin olun. Benlerin tedavisinde iyot kullanmak yararlı bir doğal yöntemdir. Günde 3 kez pamuk ile yüzünüze iyot uygulayın. Benli bölgenin vazelin ile korumalı olduğundan emin olun. Yaklaşık 6 – 10 gün boyunca bu işlemi uygulayın. Benleriniz cildinizden dökülecektir. Tedaviler sırasında ciltte yanma ve tahriş olmasını önlemek için benlerinizin etrafındaki cilde farklı kremler sürebilirsiniz. Çok fazla cilt yanması olursa hemen doktorunuza başvurun.

Etiketler: ,

Kategori: Benler, Cilt Sorunları, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir