Yüzdeki benleri yok etme yolları

0
Ben
Yüzdeki benleri yok etme

Benler cildin daha derin tabakası içinde melanosit denen pigment hücrelerinin anormal büyük toplanmalarında oluşan lekelerdir. Bilimsel melanositik nevüs olarak bilinen benler genellikle şekilli yuvarlak ve koyu renkli olurlar. Dermatologlar cilt sorunları tedavisi için bir referans noktasıdır. Her benin kendi büyüme deseni vardır ve kırmızı, pembe, tan ve siyah gibi çeşitli ebat ve renklerde, cildinizde çıkabilmektedirler. Bazı benler doğumdan kaynaklı mevcut olabilirler, fakat çoğu kendiliğinden veya güneş ışığına maruz kalma sonucunda gelişmektedir. Çoğu ben zararsızdır ancak bazıları kötü huylu olabilmektedirler.

Doğal ev ilaçları

Benleri ortadan kaldırmak için etkilenen alan üzerinde doğrudan organik yağlar uygulayın. Uçucu yağların topikal bir şekilde uygulanması benlerin tedavisi için en doğru yöntemlerden biridir. Bu tür şifalı bitki özleri içeren yapılar, doğal ürünler olup benlerin kaldırılmasında çok fazla iz bırakmamaktadır. Bir homeopatik tedavinin doğada kan dolaşımını hızlandıran onlarca bitkiler kullanılarak yapılabilir. Ayrıca doğal ürünler sağlayan dükkânlardan temin edebilir ve kullanabilirsiniz.

Sarımsak mucizesi

Sarımsak etkili bir ben tedavisi için rahatlıkla kullanılabilir. Benler için çok etkili ev ilaçları olan otlar, meyve ve bitkiler kullanılarak kendi ilaçlarımızı yapabiliriz. Ancak, Morfem ilaçlara göre, özellikle bu tür elma sirkesi gibi potasyum yönünden zengin gıdalar doğal benleri ortadan kaldırmak için sizlere yardımcı olabilir. Sarımsak da benler için en basit ilaçlardan biridir. Blender ile ezilmiş sarımsak suyunun cilde nüfuz etmesi için 24 saat boyunca bölgeyi yıkamadan bekletmelisiniz. Benleriniz 3-4 hafta içinde kaybolana kadar her gün sarımsaklı uygulamayı tekrarlayın.

Bitkisel ilaçlar

Bitkilerin sütü yaygın olarak benlerinizin tedavisi için kullanılır. Benler genellikle yükseltilmiş diken gibi görünmesine rağmen, aynı zamanda en çok güneş ışığına maruz kalan vücudun parçası gibi düz deri şeklindedir ve renk değişikliği gösterebilir. Günde 1 kez üç gün boyunca üzüm çekirdeği ya da greyfurt tohumun özlerinin ezilerek uygulanması benlerinizin dört hafta içinde kaybolmasını sağlayabilmektedir. Ayrıca karahindiba bitkisi kökleri ezilerek benlerinize uygulanabilir ve benlerinizin kaybolmasına yardımcı olabilir. Bitkilerin suyunu 12 saat bekletmeli ve bu uygulamayı 1 hafta boyunca sürdürmeliyiz.

Diğer Tedaviler

Benlerinizin tedavisi için lazer ile yakma işlemine başvurabilirsiniz. Benlerinizin büküklük ve derinliğine göre, bir dermatoloğa görünmeniz en sağlıklı yol olacaktır.

Kesim ve dikiş olmaksınız sadece lazer ile yakma yönteminden ibaret olan lazer tedavisi bazı durumlarda etkili olabileceği gibi özellikler koyu ciltlere sahip kişilerde benleri sonrasında ciddi izler bırakabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.