Yüzdeki çillerin çözümü

| 2012/12/22 | 1 Comment

 

Yüzdeki çiller

Yüz bölgesinde çiller

Bazıları çiller sevimli bulurken, diğerleri sadece onların gitmesini diler. Çiller, cilt yüzeyindeki hücrelerin zarar görmesinden kaynaklanır. Özellikle güneş çillerin oluşumunda bir numaralı etkendir. Eğer pigmentli bir cildiniz varsa kesinlikle güneşte durmamanız gerekir aksi halde uzun uğraşlar sonucunda yok ettiğiniz çilleriniz geri geleceklerdir. Yüzdeki çillerin çözümü basittir ancak tedavide sabırlı olmak gerekir.

1

Yüzdeki çillerin çözümü için haftada yaklaşık üç kez ekşi süt ile yüzünüzü yıkayın – ya da istediğiniz sıklıkta. Sütte bulunan laktik asit cildi temizler ve cildinizin üzerindeki ölü hücreleri kaldırarak, yeni cilt oluşumunu teşvik eder.

2

Haftada bir veya iki kez yüzünüze ince bir tabaka halinde ekşi krema sürün. Yaklaşık 15 dakika yüzünüzde beklettikten sonra yumuşak bir bezle kremayı silin.

3

Kızılcık, kayısı, çilek, frenk üzümü, papaya, salatalık, soğan, turp ve patlıcan gibi meyve ve sebzelerden dilediğinizi rendeleyin ve haftada bir kez rendelediğiniz meyve veya sebzeyi yüzünüze sürün. 15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayın.

4

Çillere limon suyu ve portakal suyunun iyi geldiği biliniyor. Hassas cildiniz varsa limon ve portakal suyunu kullanmamalısınız. Yüzdeki çillerin çözümü için limon veya portakal suyunu eşit miktarda maydanoz suyu ile karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı cildinize sürün. 5 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın. Bu işlemi yapmadan önce bileklerinizde maskeyi denemelisiniz.

5

Eşit miktarda süt ve sarı hardalı karıştırın. Akşam yatmadan önce yüzünüze bu karışımı sürün ve sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkayın.

6

3 4 tane çekilmiş nane yaprağını 2 ezilmiş muzla karıştırın. Yüzünüze bu çil maskesini sürün. 15 dakika bekletin ve yüzünüzü yıkayın.

7

Yatmadan önce doğrudan çillerin üzerine E vitamini yağı veya hint yağı sürün. Sabah yıkayın.

Etiketler: ,

Kategori: Çil tedavisi, Cilt Sorunları, Genel

Yazar Hakknda ()

Yorumlar (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. müge dedi ki:

    bi arkadaşa söylücem valla işe yararsa siteniz yaşadı bilin alakam varda biraz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir