Yüzdeki çukurlardan nasıl kurtulabilirsiniz?

0
Yüzdeki lekeler
Yüzdeki çukurlar

Bir sivilce kırmızı, mor veya ten renginde olabilir, iyileştikten sonra yuvarlak oval şeklinde girinti ve çıkıntılar ile suçiçeğini andıran kabarcıklar oluşacaktır. İltihaplı sivilcelerin cilt üzerinde bıraktığı kabarcık ve batık boşluklar deri dokusunun tahribiyle oluşmaktadır. Meyve, sebze ve tahıl gibi besin değeri yüksek gıdalar ile bol miktarda taze su cildinizdeki kabarcık ve deliklerin azalmasına birebir doğal ilaçlardır. Ayrıca E vitamini yağı, aloe vera jeli ve limon suyu sivilce kabarıkları için oldukça etkili üç doğal tedavi yöntemidir.

Yüzdeki çukurlardan kurtulmak için malzemeler

 • E vitamini yağı
 • Limon suyu
 • Aloe vera jel
 • Meyve ve Sebzeler
 • Steril iğne
 • Yastık yüzü
 • Nemlendirici Kremler

Yüzdeki çukurlardan kurtulmak için yapılacaklar

1

Limon içinde yer alan sitrik asit yara ile mücadele için oldukça mükemmel bir doğal ilaçtır. Limon suyunu ölü cilt hücrelerine uygulayarak hücrelerin temizlenmesini ve cildin elastikiyet kazanarak alfa hidroksi asit salgılamasını ve cildinizin daha güzel ve canlı gözükmesini sağlayabilirsiniz.

2

Aloe vera jeli kabarcıklarınızda kullanın. Aloe vera jel iyileştirici özellikleri ile ciltte yer alan kabarcık ve çukurların düzelmesine katkı sağlayacaktır.

3

E vitamini kapsülleri kullanabilirsiniz. E vitamini yağını cildinize uygularken ellerinizi iyice yıkayıp parmaklarınızı sürün. E vitamini yağı losyon veya kapsül şeklindedir. E vitamini nemlendirici olduğu için cilde masaj yöntemiyle yedirin. Steril iğne ile kapsülleri delin ve cilde yedirin. Gece boyunca cildinizde kalacağı için eski ama temiz bir yastık örtüsü kullanabilirsiniz. E vitamini yağı iyileşmeyi hızlandırır. Deliklerin dolmasına ve kabarcıkların şişlerinin inerek irinlerin temizlenmesine yardımcı olur.

İpuçları

 • Kendi şiddetine bağlı olarak yüzdeki çukurların iyileşmesi haftalar hatta yıllar sürebilir. Ayrıca onların rejeneratif özellikleri için kuşburnu tohumu yağı ve lavanta esansiyel yağı gibi doğal ilaçlar kullanabilirsiniz. Lavanta yağı çok yumuşak ve daha hassas ciltler üzerinde kullanılabilir.
 • Cilt hücrelerini döken ve yenilerini düzgün şekilde yapan nemlendiriciler kullanırken yüzdeki çukurlar için bol su tüketin. Meyve, sebze ve tam tahıllar dengeli bir sağlıklı beslenme için oldukça etkilidir ve bu sağlıklı beslenme sonucunda aknelerle ve neden olduğu çukurlara iyi gelecektir.
 • Akne kabuklarını soymayın veya deşmeyin. Hazır olmadan iyileşmemiş bir kabuk iyileşme sürecini bozar ve yara izlerine neden olabilir.
 • Kabarıklara limon suyu uygularken bazen cildiniz yanabilir ve acı hissedebilirsiniz. Hassas bir cilde sahipseniz bu oldukça aşırı olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.