Yüzdeki dikiş izi nasıl geçer? Ne yapılmalıdır?

1
mavi göz
yüzdeki dikiş izi

Herhangi bir cerrahi müdahale sonrasında insanların yüzlerinde dikiş izleri kalabiliyor. Bu da kişileri psikolojik yönden rahatsız etmektedir. Deneyimli bir cerrah tarafından gerçekleştirilen ameliyatlardan dikiş izleri çok belirgin kalmamaktadır. Özellikle estetik dikişler daha çabuk izini kaybettirirler. Sizde herhangi bir kaza, yanık, cilt hastalığı vb. nedenden dolayı cerrahi müdahale sonucu yüzünüzdeki dikiş izlerinden rahatsız oluyorsanız yazımızı dikkatlice okuyun. Herhangi bir cerrahi müdahale sonucu oluşan yüzdeki dikiş izi nasıl geçer?

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki her cerrahi müdahale sonrasında dikiş izi kalacaktır. Kesilip dikilen yerde iz kalmaması gibi bir durum söz konusu olamaz. Fakat bu izlerin iyileşip iyileşmemesi kişinin cilt yapısına ve bulunduğu ortama bağlı olmakla beraber cerrahi müdahaleyi gerçekleştiren doktorun deneyimi ve tecrübesine de bağlıdır.

Yüzdeki dikiş izi nasıl geçer ve ne yapmak gerekir?

Öncelikle her ameliyat sonrasında belli bir süre beklemek gerekir. Çünkü yüzünüzdeki dikiş izinin geçmesi için belirli bir süreye ihtiyaç vardır. Uzun bir süre sonrasında yüzünüzdeki izin geçmediği kesinleştiyse ameliyattan 6 ay sonra tekrardan cerrahi bir müdahale uygulanarak yüzünüzdeki dikiş izi geçirilebilir. Özellikle şunu belirtmek gerekir ki az önce de söylediğimiz gibi her yara dikiş izi bırakır. Ancak yüzünüzdeki izler çok belirgin bir şekilde iyileşmediyse ikinci bir müdahale gerçekleştirilir. Bu müdahale ile izlerinizin daha azami bir hale getirilmesi amaçlanır.

Yüzdeki dikiş izi nasıl geçer konusunda söyleyebileceğimiz bir diğer şey ise yüzünüzdeki dikişleri mümkün olan en kısa sürede aldırmaya çalışın ve şu kesin olarak bilinmelidir izler tamamen geçmez izler küçültülebilir ya da kamufle edilebilir. Bu nedenle yüzünüzdeki yara izlerinin nasıl geçeceği tamamen cerrahınıza bağlıdır. Sizlere en doğru bilgiyi cerrahınız verecektir o yüzden doktorunuzu iyi seçmenizi tavsiye ediyoruz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.