Yüzdeki gözenekler

| 2012/10/19 | 0 Comments
yüz gözenekleri

yüzdeki gözenekler

Bazı kişiler yüzdeki gözeneklerinden hoşnut olmazlar. Makyaj yapmak her ne kadar gözeneklerin görünümünü azaltsa da tam olarak ortadan kaldırmayacaktır. Pürüzsüz, eşit dağılmış ve kusursuz bir cilt tonu için gözenekleri küçültmek gerekir. Gözenekleri küçültmek sanıldığı kadar zor değildir. Yüzdeki gözeneklerin kabusunuz olmasını istemiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

 

Gözenekleri sıkılaştırmak için

yüzdeki gözenekler

yüz gözenekleri

1

Gözenekleri sıkılaştırmak için ilk olarak yüzdeki gözeneklerin tam olarak hangi alanlarda bulunduğunu belirleyin. Gözenekleri gidermek için hangi noktalarda daha geniş olduğunu tespit etmek gerekir.

2

Sıcaklığın yükseldiği dönemleri göz önünde tutun. Özellikle yaz aylarında havaların ısınması yüzdeki gözeneklerin büyümesine neden olur. Cildiniz yağlandığında ve terlediğinizde de yüzdeki gözenekler genişleyecektir. Yüzdeki gözeneklerden kurtulmak için ilk olarak yapmanız gereken onların genişlemesini önlemektir.

3

Yüzdeki gözenekleri ve gözeneklerin boyutunu en aza indirmek için üretilmiş bir nemlendirici yüz temizleyicisi ile günde iki kez yüzünüzü yıkayın. Bazen, bir yağ birikimi gözenekleri tıkayabilir ve daha büyük görünmesine neden olabilir. Temizleyicinin etkinliğini arttırmak için ılık su kullanın. İyi bir yüz sabunu yüzdeki gözenekleri derinlemesine temizler ve derinlerde bulunan yağı da temizler. Böylece gözenekler kapanmaya başlar. Olay Regenerist Peeling Etkili Termal Cilt Bakımı ve Neutrogena Gözenek Arındırıcı Temizleyiciyi tavsiye ediyoruz.

4

Yüzünüzü temizledikten sonra nemlendirici bir tonik uygulayın. Bazı tonikler gözenek boyutunu azaltmaya yardımcı olabilir. Burnunuzda ve yanaklarınızda bulunan gözeneklerin küçülmesi için pamukla bastırarak toniği sürün. Yüzdeki gözenekler için son derece etkili olacaktır. Eğer örneğin yanaklar ve burun gibi büyük gözenekler, sorun var nerede hafifçe yüzünüze Toner fırça temiz bir pamuklu bez kullanın. İyi bir tonik edinmek istiyorsanız Dr. Murad markasını öneririz. Murad Blemish Control Clarifying Toner kullanabilirsiniz.

5

Yüzdeki gözenekleri küçültmek için losyon kullanabilirsiniz. Alfa hidroksi asit ve beta hidroksi asit gibi bazı kimyasallar, yüzdeki gözeneklerin genişlemesini önlemek ve gözenek görünümünü en aza indirmek için yardımcı olabilir. Bu tür losyonlar ayrıca potansiyel kırışıklıklar ve diğer cilt lekeleri boyutu minimize etmeye yararlar. Örneğin Olay Regenerist Günlük Yenileyici Serum (konsantre Amino-Peptid Kompleks ile) ve Alfa ve Beta Hidroksi Formula Neutrogena Gözenek Arındırıcı Tonik Krem kullanabilirsiniz. Bu ürünler gözenekleri sıkılaştırmak için rahatlıkla kullanılabilir.

 

 

 

Etiketler: , , , , , ,

Kategori: Cilt Bakımı, Genel, Yüz Bakımı

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.