Yüzdeki güneş lekeleri

| 2012/10/19 | 0 Comments

 

Yüzdeki güneş lekeleri eğer pigmentli bir cilt tipine sahipseniz güneşe çıktığınızda kaçınılmaz olacaktır. Yüzdeki güneş lekeleri genetik sebeplerle, yaşlanmayla, beslenmeyle ve UV ışınlarıyla birlikte cildin hasar görmesi sonucunda ortaya çıkarlar. Yüzdeki güneş lekeleri sizin için bir problemse makalemizi okuyarak bazı önlemler alabilirsiniz.

Yüzdeki lekeler

Yüzdeki güneş lekeleri

Yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer?

1

Cilt yüzeyini hasardan önleyici koruma sağlayan uygun sağlık rutinlerini uygulayın. Öğlen saatlerinde güneşten kaçınarak ve SPF15 + güneş koruyucu kremler sürerek güneşin zararlı etkilerinden kaçınabilirsiniz. Yüzdeki güneş lekelerinin en büyük sebebi güneş ışınlarıdır. UV ışınları hem yüzdeki güneş lekelerinin çapını büyütür hem de yeni leke oluşumuna sebebiyet verir. Bunun yanında cildinizin dehidrasyonunu önlemek amacıyla etkili bir nemlendirici kullanabilirsiniz.

2

Cildiniz için beslenin. Sadece doymak için değil cilt güzelliğinizi arttırmak için yediklerinize önem vermelisiniz. Vücut yüzeyi, insan vücudunun en büyük organıdır ve beslenmenizi de yansıtır. Meyve ve sebze porsiyonlarınızı ete oranla yükseltin. Bunun yanı sıra fındık ve balık gibi cilt dostu gıdalar tüketin. Ayrıca, cildinizi nemli tutmak için bol su için. Kuru cilt, yüzdeki güneş lekelerinin artmasına ve kırışıklıklara neden olur.

Yüzdeki güneş lekeleri için

Güneş lekesi

Güneş lekeleri

3

Yüzdeki güneş lekelerini azaltmak için özel kremler kullanabileceğiniz gibi doğal tedavilere de yönelebilirsiniz. Limon lekelerin azaltılması ve zamanla yok olması için yüzyıllardır kullanılan doğal ilaçlardan biridir. Bir kulak çubuğu yardımıyla limon suyunu yüzdeki güneş lekelerinin üstüne uygulayın. Unutmayın önemli olan tam lekelerin üzerine limonu uygulamaktır. Aksi halde tüm cildinizin rengi açılır ve bu da yüzdeki güneş lekelerinin belirginliğini azaltmaz. Hassas cilde sahipseniz limon suyunu cildinizin küçük bir alanında test edin.

4

Yüzdeki güneş lekeleri için eğer herhangi bir leke kremi alacaksanız içeriğine dikkat edin. Oeptidler, alfa hidroksi asit (AHA) ve beta hidroksi asit (BHA) gibi maddeler, klinik olarak test edilmiş ve yüzdeki güneş lekelerinin yok edilmesi için etkisi kanıtlanmış maddelerdir. Olay Total Effects Yaşlanma ve Leke Sorunlarında Yardımcı Bakım Kremi  ve Garnier meyveli anti-aging kremlerini tavsiye ederiz.

 

 

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Kategori: Cilt Lekeleri, Cilt Sorunları, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.