Yüzdeki kahverengi lekeler nasıl geçer?

0
Yüzdeki kahverengi lekeler
Yüzdeki kahverengi lekeler

Yüzünüz insanların ilk dikkatini çeken yerlerdir. Yüz cildi vücuttaki en hassas yerlerden biridir. Yanıklar, yaralanmalar, akne ve ameliyat izleri, benler ve sivilceler yüzünüzde kötü görüntülere sebep olabilir. Cilt kendini zamanla yenileyecektir ancak birçok kalıcı iz olacaktır. Ancak bazı tedavilerle yüzdeki kahverengi lekeleri hafifletebilir ve yok edebilirsiniz.

1

Yeni oluşan kahverengi lekeler için özellikle tropikal jeller deneyin. Bu bir gecede etki etmeyecektir ancak düzenli olarak 4 – 6 ay içinde tüm izlerden kurtulabilirsiniz.

2

Yüzdeki kahverengi lekeleri kimyasal soyma ile yok edebilirsiniz. Birkaç haftalık seans sonrası % 30 a varan azalma görülecektir. Glikolik asit kolaj üretimi ile cilt üst tabakası kalkacak ve dökülecektir. Yerine daha canlı ve taze hücreler gelerek izleri hafifletecektir.

3

Güneş ışınlarından korunun. Güneş ışınları yara izlerini daha da artıracaktır.

4

Mikrodermabrazyon veya lazer ile cilt yenileme tedavilerini uygulatın. Yüzdeki kahverengi lekelerin koyuluğuna bağlı olarak 6 – 8 seans sonrası ciltteki yara izlerinde hafif azalmalar görülecektir.

5

Retin –A kremlerini kullanarak yaralı bölgede cilt renk değişikliği sağlayabilirsiniz. Topikal içerikli kremler almak için dermatologla görüşerek reçete yazdırın. Ayrıca doku yaralanması ve delik izleri için cildinizi enjekte yoluyla tedavi uygulanabilir. Dermatologla dolgu malzemeleri hakkında detaylı görüşün.

İpuçları

  • Yüzdeki kahverengi lekelerden kurtulmak için dermatologla görüşün. Her cildin tedavi yöntemlerine karşı tepkisi farklı olabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.