Yüzdeki lekeler evde nasıl giderilir

0
Cilt lekeleri
Yüzdeki lekeler

Yüzde oluşan lekeler büyük sıkıntı olabilir. Ama bu lekelerden kurtulmak ve lekeleri yok etmek için çeşitli yöntemler vardır. Yüzdeki lekelerden en iyi kurtulma yöntemi haşhaş tedavisidir. Ancak bu yöntem çocuklara uygulanmamalıdır.

Yüzdeki lekeleri gidermek için malzemeler

  • E vitamini yağı
  • Limon suyu
  • Aloe vera jel
  • Nemlendirici krem
  • Kimyasal soyma

Yüzdeki lekeleri gidermek için adımlar

1

Doğal ilaçlar deneyin. E vitamini yağı ve limon suyu cildi temizlemekte ve lekeleri yok etmektedir. Bu yöntemler ucuz ve uygulanması oldukça kolaydır. Ayrıca ciltteki istenmeyen lekelere limon suyu ve E vitamini yağı uygularken bir başka doğal seçenek Aloe vera jeli de uygulayabilirsiniz. Limon içerdiği sitrik asit ile cildinizde bazı ufak tahrişlere sebep olabilir. Eğer hassas bir cildiniz varsa bunu dikkate almalısınız. Aloe vera jelleri bitkinin besin değeri yüksek kısımlarını içerir ve etki gücü çok fazladır.

2

Cilt için topikal merhemler kullanın. Bazı merhemler ciltte istenmeyen lekelerin giderilmesi için özel olarak üretilmiştir. Daha ucuz olan bu doğal ilaçlar düzenli kullanıldıkça iyi sonuçlar verecektir. Ayrıca kimyasal peeling içeren doğal yöntemlerde bulunmaktadır.

3

Bir dermatolog ziyaret edin. Birçok doğal ilaçları kullandığınız halde lekelerden kutulamayabilirsiniz. Bu sizin için oldukça zor bir durumdur. Dermatologlar tıbbi prosedürleri uygulayıp tedavi için size yol haritası çıkaracaktır. Bazı cerrahi yöntemlerle cilt ve cilt dokusunun dış katmanları kaldırılacak ve lekeler daha az görünür hale gelecektir. Ayrıca lazer tedavisi ile lekeler yok edilebilmektedir. Deri altına enjeksiyon işlemleri ve punch eksizyon işlemleri ile deri üzerindeki lekeler yok edilebilmektedir. Her insan bünyesi ve cildi için farklı yöntemler seçilmekte ve leke tiplerine göre tedavi seansları planlanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.