Yüzdeki siğillerden kurtulma yolları

0
Yüzde siğil
Yüzdeki siğillerden kurtulma

Yüzde meydana gelen siğiller, gözeneklerdeki oluşan renk pigmentlerinin ölmesi sonucu meydana gelmektedir. Yüzdeki siğiller farklı bir akne türüdür. Gözeneklerdeki renk pigmentlerinin ölmesiyle, yağ folikülleri bu gözeneklerde sıkışır ve sivilce, kisttik akne veya iltihaplanmalara neden olur. Ciltte meydana gelen siğiller karşısında dermatologla görüşüp, güzellik seansları düzenleyebilirsiniz. Ancak bu oldukça pahalı bir yöntemdir. Siz de evinizde uygulayacağınız birkaç doğal yöntem ile cildinizi temiz tutarak, daha fazla kötü görüntülerin önüne geçebilirsiniz.

Yüzdeki siğillerden kurtulmak için malzemeler

  • Siyah nokta bantları
  • Yüz maskesi
  • Anti bakteriyel krem
  • İspirto

Yüzdeki siğillerden kurtulmak için adımlar

1

Gözenekleri açmak ve siğilleri yumuşatmak için buhar veya yüksek derecede ısı kullanın. Bu uygulanacak ilk adımdır. Gözeneklerin açılmasıyla, deriniz nefes alacak ve cildi tıkayan bakterilerden kurtulmuş olacaksınız. Bu işlemi, sıcak duş veya buhar banyosuyla yapabileceğiniz gibi, sıcak bir bez ile de yapabilirsiniz.

2

Alkol ile sterilize ettiğiniz bir metal aletle siğillerinize bastırınız. Çok fazla bastırmayınız çünkü bu bir çiziğe ve küçük yaralanmalara sebep olabilir. Eğer siğillerinizi çıkartmakta zorlanıyorsanız daha fazla ısı veya buhar kullanın.

3

Ciltteki siğillerin yer aldığı gözenekleri yumuşatmak için siyah nokta bantlarını kullanabilirsiniz. Siyah nokta bantlarını ıslatarak siğillerden etkilenen alanlara yapıştırın. Şeritler kuruduktan sonra cildinizden kaldırdığınızda gözenekleri tıkayan kirler deriden çekilecektir. Siyah nokta bantları yerine ciltten çabucak soyulabilecek maskeler de kullanabilirseniz.

4

Alkol ya da anti bakteriyel krem kullanarak bölgeyi dezenfekte edin. Bu işlemlerde cildinizde gözle görülemeyecek kadar küçük mikroskobik hasar meydana gelebilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.