Yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer? Ne yapabilirsiniz?

0
Lekesiz cilt
Yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer

Sivilceler yok olduktan sonra bile , kendi görüntülerini kalıcı bir şekilde hatırlatıcı olarak geride bırakabilirler. Bazı durumlarda, sivilce izleri orijinal sivilceden daha koyu ve daha belirgin olabilir. Yüzdeki sivilce lekelerinin bir çok sayıda farklı tipleri vardır: tümsekli olanlar, etli olanlar, yassı olanlar ve çökmüş olanlar. Bazı sivilce lekeleri renk değişikliğinin olduğu çevrelerde sığ şeklindedir, bazıları ise buz kıracağı şeklindeki girintilerdir. Tedavi çeşitleri yüzünüzdeki izin tipine bağlıdır.

Yüzdeki sivilce lekeleri için malzemeler

  • Cilt parlatıcı krem
  • Günlük peeling fırçası
  • Yerel çiçek bozuğu dolgusu

Yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer?

Kendi kendinize uygulayabilecekleriniz

1

Kırmızı noktaları ve renk kaybeden bölgeyi kaldırmak için cilt parlatıcı kremler kullanın. Bu losyonları reçeteli ya da reçetesiz olarak elde edebilirsiniz. Aktif maddelerden meyan kökü özü, kojik asit ve hidro kinonlar cilt parlatma da güçlüdürler ve bunlar sığ sivilce izlerini soldurabilirler.

2

Yüzünüzdeki çökmüş sivilce izleri için yerel çiçek bozuğu dolgusu kullanın. Bunlar reçetesiz olarak satılmaktadır ve hafif çöküntüler için en iyisidir.  

3

Sivilce izleri içeren hasarlı cilt katmanlarını günlük olarak pul pul dökerek sıyırın. Kimyasal pullanmayı önleyiciler salisilik veya glikolik asit ya da bir yüz fırçası gibi şeyler ile ufak dairesel peelingler uygulayabilirsiniz.

Dermatolog destekli tedaviler

1

Bir mikrodermabrazyon tedavisi alın. Bu işlemde, bir kumlama makinesine benzeyen alet yaralı derinin üzerindeki çok ince tabakayı kaldırmak için kullanılır. Bu yeni, sağlıklı, taze ciltlerin ve yara içerisindeki yarasız cildin büyümesini hızlandırır. Çok sayıda tedavi uygulanarak en iyi sonucu alınabilmektedir.

2

Kesirli lazer tedavisi uygulatın. Bu kesirler yaralı cilt dokusunu kaldırarak çalışan bir cilt yenileme tedavisidir. Bu tedavi yanaklar ve alınlar gibi yüzün bir bölümünde odaklanan sivilce izlerine sahip hastalar için ideal tedavi yöntemi olarak görülmektedir. Sivilce izlerinin tamamı kaldırılmadan önce çoklu tedaviler gerekli olabilir.

3

Etli keloid izlerini kaldırmak için eksizyon deneyin. Eksizyon izleri kesip kaldırarak yapılan minik bir cerrahi işlemdir. Yara daha sonra dikilerek kapatılır.

4

Kolajen iğneler edinin. Eğer yüzünüzde sivilceler tarafından boşaltılmış deriler varsa, onları doldurmak için en iyi yol kolajen iğnelerdir ki bunlar yok olan deriyi tamir eder ve boşaltılmış deri altlarını doldurur.

İpuçları

  • Sizin için en iyi tedaviye karar vermenize yardımcı olması için bir dermatoloğa danışın.
  • Cilt parlatıcı kullandığınız zaman, her dışarı çıktığınızda güneş ışınlarından kaçının ve güneş kremi uygulayın. Cilt parlatıcı krem sürdüğünüz zaman güneş ışınları cildinizi güneşe karşı daha hassas yapacaktır.
  • Yaralarınızı sıkmayın çünkü bu onları daha kötü bir hale getirecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.