Yüzdeki sivilceler nasıl geçer bitkisel

0
Sivilce maskesi
Evde sivilce maskesi

Yüzdeki sivilceler nasıl geçer bitkisel, sivilce tedavisinde sarımsak birçok kişi tarafından kullanılmış ve onaylanmış bir üründür. Sarımsak antiviral, antifungal, antiseptik ve antioksidan özelliklere sahiptir.

Domatesli sivilce maskesi tarifleri

Domates çeşitli küçük rahatsızlıkların tedavisinde yüzyıllardır kullanılıyor. Domates vitamin C, vitamin A ve antioksidanlar açısından zengindir. Ayrıca düşük asidik özelliğe sahiptir. Sivilce tedavisinde tüm bu özellikler gerçekten gereklidir.

1

Sivilce tedaviniz için sadece bir domates kullanabilirsiniz. Bir domatesi ezerek püre haline getirin. Akışkan bir hamur elde edeceksiniz. Bu hamuru yüzünüze yayın. 1 saat boyunca yüzünüzde bekletin. Ardından ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Sivilceleri ortadan kaldırmak için bir hafta boyunca bu uygulamaya devam edin.

2

Gözeneklerinizi azaltın. 1 çorba kaşığı taze domates suyu ile 2 ila 4 damla limon suyunu karıştırın. Bir pamuk yardımıyla karışımı yüzünüze ovalayarak sürün. 15 dakika yüzünüzde karışımı tutun ve sonra ılık su ile yıkayın.

3

1 avokado ve 1 domatesi çatalla ezin veya blenderdan geçirin. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze yayın ve 20 dakika bekleyin. Ilık veya soğuk su ile yüzünüzü yıkayın.

4

Domates yüzdeki yağlanmayı azaltmak için de etkilidir. Domatesi ikiye kesin ve yarım domates ile yüzünüze ovalayarak masaj yapın. Ilık su ile domatesi yüzünüzden çıkarın.

5

Salatalık ve domates maskesi de yüzdeki sivilcelerin geçmesi için etkilidir. Malzemeleri çatalla ezin veya blenderdan geçirin. Sularını süzün ve elde ettiğiniz suyu pamuk yardımıyla yüzünüze sürün. 15 20 dakika bekelttikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

6

2 yemek kaşığı domates püresi ve 2 yemek kaşığı yoğurdu karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürün. Yoğurt ve domatesli sivilce maskesini 20 dakika yüzünüzde beklettikten sonra yüzünüzü yıkayın.

Yüzdeki sivilcelere sarımsak

Evde sivilce tedavisi
Evde sivilce tedavisi

Sivilceler için sarımsak kürü

1

2 baş sarımsağı ayıklayın.

2

Kabuklarını soyduğunuz sarımsakları rendeleyerek veya ezerek püre haline getirin.

3

Yüzünüze sarımsak suyunu uygulayın. Sorunlu noktaların üzerinde yoğunlaşın, aynı zamanda alanları da es geçmeyin.

4

Yaklaşık 5 dakika boyunca sarımsak suyunu yüzünüzde bırakın ve ardından yüzünüzü yıkayın.

5

Sivilceler kaybolana kadar bu kürü kullanın. Ayrıca, olası sivilce oluşumunu önlemek için günlük olarak sarımsak suyu uygulamaya devam edebilirsiniz. Buzdolabında saklayarak kullanılmamış kısmı taze tutun.

Sirkeli sarımsak maskesi

sarımsak
sarımsak

6

2 baş taze sarımsağın kabuklarını soyun ve ezerek püre haline getirin.

7

Sarımsak suyu miktarını eşitlemek için üzerine bir miktar sirke katın.

8

Karışımın içine bir pamuk batırın ve sivilceli alana ovalayarak uygulayın. Sirke cildi dengelemek için yardımcı olur. Sarımsağı sivilce lekeleri için maskede de kullanabilirsiniz.

İpuçları

Hazırladığınız sivilce maskelerini buzdolabında saklayabilirsiniz. En fazla 3 gün saklamanız gerekir. En etkili sonuçlar için maskeleri taze bir şekilde hazırlamanızda fayda olacaktır.

Cildinizin aşırı derecede kurumaması için maskeleri tavsiye edilenden daha fazla yüzünüzde bekletmeyin. Aksi halde bir de kuruluk sorunuyla baş etmeniz gerekebilir.

Bir dermatoloğa danışmadan herhangi bir sivilce ilacı kullanmayın. Bu cildinizi daha da kötü hale getirebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.