Yüzdeki sivilcelerden basitçe kurtulun

0
Sağlıklı cilt
Yüzdeki sivilcelerden basitçe kurtulun

Yüzde çıkan sivilcelerle mücadele etmek oldukça zor ve can sıkıcı bir durumdur. Sivilceler, bazı yağların cilt yüzeyinin altında sıkışarak küçük beyaz noktalar oluşturmasıyla ortaya çıkmaktadır ve sivilceler etrafında bakteriler üremektedir. Yüzünüzde çok hızlı bir şekilde sivilce çıktığını fak ettiğinizde hemen bir dermatoloğa başvurmalısınız. Bu ciddi bir sorundur. Ancak yüzünüzde sayılabilecek seviyede sivilceleriniz varsa evde uygulayabileceğiniz aşağıdaki yöntemlerden herhangi biriyle sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

Yüzdeki sivilcelerden kurtulmak için malzemeler

  • Cilt bakım ürünleri
  • Dikiş iğnesi
  • İspirto
  • Eldiven

Yüzdeki sivilcelerden kurtulmak için adımlar

1

Alfa hidroksi asit veya salisilik asit içeren cilt bakım ürünlerini eczanelerden temin ederek cilt temizliğinde kullanabilirsiniz. Bunlar cildinizdeki gözenekleri açacak ve sivilcelerinizi azaltacaktır.

2

Sıcak su ile bir bezi ıslatın ve sivilcelerinizi bez ile kapatın. Bu sivilcelerinizin küçülmesini sağlayacaktır.

3

İspirto ile dikiş iğnesini sterilize edin ve sivilcelerinize uygulayın. Sivilceleriniz iltihap kapmadan patlayacaktır. Daha sonra patlayan sivilcelerinizin kurumasını bekleyin.

4

Sivilceleriniz çok fazla belirli seviyede değilse sıkarak kanatabilirsiniz. Bunu sakın denemeyin. Yeteri kadar büyük ve içerisinde beyaz sıvı içeren bir görüntüye sahipse çok fazla deşmeden sivilcelerinizi patlatabilirsiniz.

5

Düzenli olarak yüzünüzü yıkayın. Ayrıca vücuttaki zararlı toksinleri atılması için bol bol su için. Bu zamanla sivilcelerinizin azalmasını sağlayacaktır.

İpuçları

  • Yüzünüzü temizledikten sonra soğuk su ile yıkayarak gözenekleri kapatın. Makyaj yapacak kadınların sivilcelerini artırmamaları için yağsız makyaj ürünlerini tercih etmeleri gerekmektedir.
  • Eğer gözlerinizin üzerinde veya yakınında sivilceleriniz varsa kesinlikle iğne kullanmayın. Bir dermatoloğa başvurun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.