Yüzdeki siyah benler ev tedavisiyle nasıl geçer?

0
Yüzde ben
Yüzdeki siyah benler

Yüzünüzdeki siyah benlerden dolayı genellikle bir utanç ve çekinme durumu söz konusudur. Bu benleri evinizde kaldırmak büyük riskler içerebilir. Öncelikle uzman doktorlara tedavi olunarak kanser riski içerip içermediği kontrol edilmelidir. Doktorunuz bu benlerin risksiz olduğunu belirtir ve size ev tedavisi konusunda izin verirse, evinizde kendiniz doğal yollarla kaldırmayı deneyebilirsiniz. Eğer doktorlarla bu işlemi yapmak istiyorsanız, cerrahi işlemler biraz pahalı olacaktır. Ancak bu daha iyi bir yöntemdir.

Yüzdeki siyah benleri kaldırmak için malzemeler

 • Taze sarımsak ve karanfil
 • 1 adet çay bardağı
 • 1 adet metal kaşık
 • 1 çiğ soğan
 • Bir tutam kaya tuzu
 • Yarım şişe elma sirkesi
 • 5-6 adet pamuklu çubuklar
 • Bandajlar
 • E vitamini yağı

Yüzdeki siyah benleri kaldırmak için tarifler

Yüzdeki siyah benleri kaldırmak için sarımsak ve karanfil

1

Bir kaşığın arkasını kullanarak elinizdeki sarımsağı karanfillerle beraber ezin. Acele etmeyin, çünkü karanfilin, sarımsak suyu ile beraber yeteri kadar özümsenmesi lazım. Bu karışımı yüzünüzdeki benlerinize iyice uygulayın. Benlerinize suyunu yedirmek için pamuk ile bu işlemi yapın. Ardından koku ve sarımsak suyunun dağılmaması içi o bölgeyi bandajla kapatın. 10 saat bekledikten sonra bandajı yavaşça çıkarın. Daha sonra ılık su ile bandajı çıkardığınız bölgeyi iyice durulayın.

2

10 gün boyunca sarımsaklı karışımı günde 1 defa uygulayın. Benleriniz kurumakta olup kısa zamanda düşecektir. Eğer bir müddet sonra kendiliğinden düşmezse pamuk ile kuru benlerinizi düşürün.

3

Pamuklu çubuk kullanarak, E vitamini yağını benleriniz uygulayın ve bandaj ile üzerini kapatın.12 saat sonunda bandajı çıkararak benli bölgelerinizi ılık su ve sabunla yıkayan. E vitamini ile uyguladığınız bu 12 saatlik işlemi 3 gün boyunca devam ettirin. Bu işlemlerle benlerinizde azalma ve benlerinizden kalan yaralarınızın kaybolması söz konusu olacaktır.

Yüzdeki siyah benleri kaldırmak için soğan ve kaya tuzu

4

Bir adet soğanı kaşığın arkası ile ezerek veya rendeleyerek hem suyunu hem posasını çıkarın. Ardından bir miktar tuz dökerek karışım homojen oluncaya kadar karıştırın.

5

Bir bandaj ile bir pamuklu çubuk ve kapak kullanarak doğrudan bu karışımı uygulayın. Gece bekletin. Bandajı çıkarın ve hafifçe sabun ve su ile yüzünüzü yıkayın. 10 gün boyunca her gün bu işlemi tekrarlayın.

6

Yara izlerinin kapanması için 10 gün boyunca E vitamini alın.

Yüzdeki siyah benleri kaldırmak için elma sirkesi

7

Bir pamuklu çubukla elma sirkesini benlerinizin üzerine yedirin. Daha sonra bandaj ile üstünüz kapatın. 10 saat sonra bandajı çıkarın. Benleriniz kurumuş olacaktır.

8

Benleriniz kuruyup düşene kadar bu uygulamayı 10 gün boyunca devam ettirin.

İpuçları

 • Bu üç yöntemden biri sizin için işe yaramaz ise o zaman cerrahi yöntemi düşünün.
 • Karışımların gözlerinize zarar verme ihtimaline karşı her seferinde ılık su ile gözlerinizi durulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.