Yüzdeki siyah lekeler nasıl geçer? Evde yapabilecekleriniz

0
Çiller
Yüzdeki siyah lekeler

Yüzdeki siyah lekeler deride hiperpigmentasyon olarak bilinen bir durumun sonucudur. Bu olay deride bulunan ve melanin olarak adlandırılan pigmentleri arttırmaya neden olur. Genellikle deri üzerinde bir iltihaplanma ve tahriş sonrası ortaya çıkar. Hiperpigmentasyon zararlı güneş ışınlarının da etkileyici bir sonucu olabilir. Yüzdeki siyah lekeler ev tedavileri ve çeşitli tedaviler ile tedavi edilebilir olsalar bile rengi değişen alanların zararsız olduğundan emin olmak için bir dermatoloğa başvurmanız tavsiye edilir. Turunçgiller, sebze, süt ve bal içeren basit ev ilaçları deride koyu lekeleri ortadan kaldırma da oldukça yararlı olabilir. En iyi sonuçlar için , kanıtlanmış ev ilaçları bir rejim hazırlayıp düzenli olarak uygulayın.

Yüzdeki siyah lekeler için malzemeler

  • Turunçgiller
  • Limon
  • Patates
  • Bal
  • Maydanoz
  • Ayran ve ekşi süt

Yüzdeki siyah lekeler için adımlar

1

Bir pamuk yardımıyla veya parmağınızla renksiz alanın üzerine turunçgillerden yapılmış bir meyvenin  suyunu   uygulayın. Çoğu narenciyeler etkilidir, ancak limon bunların arasında en faydalı olarak kabul edilir. Ihlamur ve portakal suyu da siyah  lekelerı hafifletmek için kullanılabilir. Kuruyuncaya kadar cildinizde kalsın ve kuruduktan sonra bol su ile durulayın.

2

Maydanoz suyu, Frenk üzümünün suyu, limon ya da portakal suyu ve sık kullandığınız yüz kreminiz ile bir karışım hazırlayın. Yüzdeki siyah lekelerin üzerine bu karışımı hafifçe sürün. Bu karışım renksiz alanı aydınlatacak ve özellikle lekeli yerleri aydınlatmada etkili olacaktır. Cildinizde meydana gelebilecek tahrişi önlemek için ideal oranlarda karışım yaparak kullandığınızdan emin olun.

3

Bir orta boy patatesi rendeleyin ve lekeli koyu alanın üstüne uygulayın. Patates suların siyah lekelerin üzerine eşit olarak dağıldığından emin olun. Patatesi on dakika boyunca cildinizin üzerinde bekletin.

4

Bir pamuk aracılığı ya da işaret parmağınız ile siyah lekelerın üzerine ayranı ya da ekşi sütü iyice yedirerek sürün. Sütte ve ayranda bulunan laktik asit derinin üst katmanında bulunan ölü hücreleri yavaşça temizleyecektir. Bu ilaç hassas cilt üzerinde kullanılabilir çünkü laktik asit cildi tahriş etmez.

5

Koyu kıvamda bir karışım elde etmek için ekşi süt ya da ayranı bal ile birleştirin. Bal yararlıdır çünkü derinin yenilenmesini artırır ve aynı zamanda deri üzerine etki edebilir. Karışımın içine buğday tohumu eklerseniz cildinizi daha fazla aydınlatabilirsiniz.

6

Güneş ışınlarına aşırı maruz kalmaktan kaçınmak için her gün siyah lekelerinizin üzerine güneş kremi sürün. Güneş kreminizin güneş koruma derecesinin 15 ve 15 den yüksek olduğundan emin olun. Düzenli kullanım ile, güneş kremi cilt kanserine yakalanma oranını azaltır ve cildin kurumasını önler.

İpuçları

Bu doğal tedavi yöntemlerinin herhangi birinde eğer bir alerjik reaksiyon ve tahriş olursa, hazırladığınız karışımı kullanmaya devam etmeyin. Hemen bir dermatoloğa görünün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.