Yüzdeki siyah noktalar bitkisel yollarla nasıl gider?

0
Yüzde cilt problemi
Yüzdeki siyah noktalar

Siyah noktalar ve renksiz cilt lekeleri, çok fazla güneşe maruz kalma, yaşlanma, deri hastalığı veya gebelik nedeniyle, deri pigmentlerinin artan seri üretimleri sonucu cildinizde meydana gelmektedir. Hiper pigmentasyon olarak bilinen bu durum, sağlık açısından zararsız olsa da estetik ve kozmetik açıdan size sorunlar yaşatacaktır. Basit ev yapımı ilaçlarla cildinizi nemlendirecek, aydınlatacak, siyah noktalardan kurtulacak ve hiper pigmentasyon görünümünü azaltabileceksiniz.

Ev yapımı nemlendiriciler, temizleyiciler ve maskeler

1

Ciltteki istenmeyen siyah noktaları kremler ve merhemler kullanarak hafifletebilirsiniz. Etkilenen bölgeye birkaç kez nemlendirici sürerek, kan dolaşımını artırabilir, siyah noktaların görünümünü en aza indirebilirsiniz.

2

Ciltteki siyah noktaları, en aza indirmek için E vitamini kapsülünü ikiye ayırarak boşaltın. İçerisine birkaç damla Hint yağı ekleyerek karıştırın ve macun haline getirin. Bu macunu yüzdeki siyah noktaların üzerine sürün ve 15 – 20 dakika bekleyin. Daha sonra ılık su ile cildinizi iyice durulayın.

3

Sirke, limon püresi ve limon suyu ile yapacağınız ev yapımı ilaçları, cildinize nazikçe uygulayın. Bu uygulama cildinizi beyazlatacak ve doğal güzelliğinizi artıracaktır. Sirkeye eşit miktarda su dökerek seyreltin. Bir pamuk yardımıyla cilde uygulayın. Ayrıca salatalık suyunu da cildinize uygulayabilirsiniz. Uygulama sonrası cildinizi ılık su ile yıkayın.

4

Çiğ patates ve soğan cildi beyazlatıcı özelliklere sahip sıvılar içermektedir. Birkaç dakika boyunca soğan ve patates dilimlerini cildinizde tutun. Yüzdeki siyah noktaları alacaktır. Ayrıca sebze ve meyvelerden elde edeceğiniz suyu tülbentte süzün. Kalan posasını cildinize 30 dakika boyunca uygulayın. Cildinizdeki istenmeyen siyah noktalar kaybolacak ve cildiniz genç bir görünüme sahip olacaktır.

5

İstenmeyen siyah noktalardan kurtulmak için ev yapımı yüz maskesi karşımı yapabilirsiniz. Avokado, içerdiği besin ve yağ asitleri sayesinde, cildi nemlendirir ve hiper pigmentasyon sonrası hasara uğramış cildi iyileştirir. Avokadoyu püre haline getirin ve cildinize uygulayın. 10 dakika sonra cildinizi ılık su ile yıkayın. Avokado bazı ciltler için alerjik reaksiyon verebilir. Dikkatli olun.

6

Diğer bir ev yapımı doğal yöntem olarak, limon suyu, bal, süt, ezilmiş portakal kabuğu ve çiğ bademi karıştırarak macun haline getirin ve yüz maskesi yapın. Bu yaptığınız macunu 1 kez kullanın. Kalanını muhafaza etmeden çöpe dökün. Bu maske ile istenmeyen koyu lekelerden ve siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Ayrıca maskeyi 30 dakika uyguladıktan sonra cildinizi ılık su ile iyice yıkayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.