Yüzdeki yağ bezeleri nasıl geçer, nasıl tedavi edilir?

2
Yaz makyajı, bahar makyajı
Yüzdeki yağ bezeleri nasıl geçer

Yüzdeki yağ bezelerinin kendiliğinden geçmesi olasılığı çok düşük bir olasılıktır. Bu yüzden dolayı yağ bezelerinin cerrahi tedavi ile deri altından çıkarılması gerekmektedir.

1

Kimyasal ilaçlarla cilt bakımı yapılarak geçer,

2

Buharla gözenek genişletilir ve temizleme işlemi uygulanarak geçer,

3

Yüzdeki yağ bezeleri nasıl geçer sorusunda cevap şudur: Uzman kontrolünde lazer tedavi yöntemi uygulanarak geçer. Lazer tedavisi diğer yöntemlerden daha avantajlıdır. Çünkü lazer tedavi sayesinde hem iz kalmaz, hem de yağ bezelerini deri yüzeyinden uzaklaştırılarak yapılır.

4

Yağ bezeleri göz çevresindeyse, plastik cerrahi tedavisi uygulanmalıdır. Plastik cerrahi ile cerrahi çıkarma işlemi uygulanır.

5

Cilt maskeleri ve yüz temizleme işlemleri küçük yağ bezelerini önemli ölçüde yok eder ve yüze fayda sağlar.

6

Her gün düzenli olarak yüz temizliği yapan bir kişi yüzde oluşan yağ bezelerini yok edebilir.

7

Yüz bakımı yapan kişiler genellikle tonik kullanmaktadır. Sabah kalkınca ve akşam yatmadan önce yüz bakımı için uygulanan tonikler yağ bezeleri için olumlu etki vermektedir.

8

Boyu çok büyük olan yağ bezeleri lazer ve anestezi yöntemleri uygulanarak kesinlikle aldırılmalıdır.

Yüzdeki yağ bezesine bitkisel çözümler

1

2 su bardağı su içerisine, 2 çorba kaşığı ıhlamur koyun ve 20 dakikalık bir süre ile kaynatın. Daha sonra kaynayan karışımı temiz bir tülbent ile süzme işlemi uygulayın. Yumuşak bir havlu yardımıyla suya dokundurun ve yüzünüzdeki yağ bezesine havlu ucunu dokundurarak gezdirin.

2

1 bardak sirke içerisine 1 avuç erik koyarak 10 dakika bekleyin. Sonra sirke içerisindeki erikleri çıkararak yüzdeki yağ bezesine sürün.

3

Yarım su bardağı limon kolonyası içerisine 1 avuç ada çayı karıştırın ve 2 gün bekletin. Küçük bir pamuk yardımıyla her gün olmak üzere yağ bezesi kuruyana kadar sürün.

2 YORUMLAR

  1. gozumun altinda nokta seklinde yag bezesi vardi surmedigim sey kalmadi 3 ay boyunca.en sonunda johnson baby kolonya ile sabah ogle aksam 3 kere masaj yapip 1 dakika kadar bezenin ustune press yaptim.3 gun yag bezesi rengi beyazdan hakverengimsi bir hale dondu 5.gun ise o kucuk kahverengiye donen yag topu deriden disari cikti ve simdi her sey normal..sizde bir deneyin derim.bu arada ciktigindan beri et ve yagli seyler yemeyin en azindan buyumesini engelledi diye dusunuyorum.

  2. Mrhb bende cenemde yag bezeleri var surekli cikio her ay cilt bakimi uaptiriorum ama yinede cikio yediklerime de cok dikkat ediorum ama yinede cikiotum gitmedihim dktr yaptirmadigim tahlil kalmadi ama yok kimse neden oldugunu bulamadi nedendir acaba cenemde surekli bir suru kicuk kucuk yag bezeleri cikioooo nedennnn

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.