Yüzdeki yağ bezelerini evde temizleyin

0
Yüzdeki yağ bezeleri
Yüzdeki yağ bezelerini evde temizleyin

Yağ bezeleri derinin altındaki beyaz küçük keratin kistlerdir ki genellikle göz çevresinde görülür. Birincil, ikincil olarak iki formda görünmektedir. Birincil yağ bezeleri gelişmemiş yağ bezleri tarafından oluşabilir, ikincil yağ bezeleri cildin yaralanması sonucu oluşabilir. Genler yağ bezelerinin gelişmesinde güneş ışığı gibi bir rol oynayabilir. Nazikçe peeling yapmak yağ bezelerinin şekillenmesini önlemede tavsiye edilir. Yüzdeki yağ bezelerinin kaldırılması evde olabilir. Yağ bezelerinin kaldırılması bir rahatsızlık belirtisi göstermeyecektir. Eğer ağrı olmazsa, sağlık şartları uygun oldukça ev yöntemleri güvenlidir.

Yüzdeki yağ bezelerini yok etmek için malzemeler

  • Steril iğne
  • Yüz temizleyicisi
  • Havlu ya da bez
  • Temiz selpak
  • Kanamayı durduran bir ilaç

Yüzdeki yağ bezelerini yok etmek için adımlar

1

Bitkisel bir sabunla ellerinizi ve yüzünüzü düzgün bir şekilde temizleyin. Sıcak suyun içerisinde bir havluyu bekletin ve iki üç dakika yüzünüze uygulayın.

2

Steril bir iğne kullanarak beyaz yumrunun merkezine baskı uygulayın. Bu derinizde küçük açılmalar oluşturur.

3

Steril bir kumaşı işaret parmaklarınıza sarın. Beyaz yumruların içerisindekileri dışarıya çıkarmak için işaret parmaklarınızı kullanarak yavaşça sıkıştırın. Kanamayı durdurucu, güvercin ağacı gibi, bir doğal ilaç ile alanı güzelce temizleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.