Yüzdeki yanık izi bitkisel yolla nasıl geçer?

0
Yüzdeki izler
Yüzdeki yanık izi nasıl geçer

Yüz yanıkları ile başa çıkmak oldukça zordur. Yüzdeki bir yanık insanı huzursuz edebilir. Beklenmedik kazalarla yüzünüzde oluşacak yanık izlerinden kurtulmak için evinizde yapabileceğiniz birkaç basit doğal yöntem vardır. Doğal malzemelerden yapacağınız ilaçları yüzünüze uygulayarak yüzdeki yanık izlerini hafifletebilir hatta onlardan kesin olarak kurtulabilirsiniz.

Yüzdeki yanık izi için malzemeler

  • Limon suyu
  • Pamuk topları
  • Kakao yağı
  • E vitamini
  • Bal

Yüzdeki yanık izi nasıl geçer ipuçları

1

Yanık izlerini hafifletmek için limon suyu kullanabilirsiniz. Limon suyu satın almak yerine limonu sıkmak daha uygun olacaktır. Yüzdeki yanık izine bir pamuk veya bez yardımıyla limon suyunu sürebilirsiniz. Bu işlemi 4 – 6 gün boyunca uygulayarak yanık izlerinizden kurtulabilirsiniz.

2

Yanık izlerinize kakao yağı uygulayabilirsiniz. Ayrıca yanık bölgeye kakao yağlı bir losyon veya krem uygulayabilirsiniz. Kakao yağı doğal bir merhem olup cildinizin üzerine absorbe olacak ve yanık izlerinin koyu renklerini alacaktır. Birkaç hafta boyunca günde 1 kez kakao yağı uygulayarak yanık izlerinizden kurtulabilirsiniz.

3

Eczanelerden E vitamini tabletler veya kapsüller satın alıp besin takviyesi yaparak yanık izlerini hafifletebilirsiniz. Kapsülleri ezerek toz haline getirin ve hafif su ile karıştırarak macun kıvamına getirin. Bu macunu yanık izlerinize uygulayın. Yanık izlerinize iyice yedireceğiniz E vitamini içeren yağlarla da yanıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Yanıklarınıza sızan E vitamini yağı ölü hücrelerin yerine yeni taze deri hücreleri koyacaktır.

4

Yüzünüzdeki yanık izine bir miktar bal koyarak cildinize yedirin. Çok fazla bal kullanmanız derinizin nefes almasını engelleyecektir, bu yüzden aşırı miktarda bal koymayın. Ayrıca düzenli yüz kremi veya losyonlar kullanırken içine bir miktar bal karıştırabilir ve karışım halinde uygulayabilirsiniz. Bu karışım yanık izlerinizi tamamen kapatacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.