Yüzdeki yara izi nasıl geçer?

0
Yüz
Yüzdeki yara izi nasıl geçer

Kaza sonucu, travma sonucu, yanık nedeniyle ya da bazı istenmeyen kazalar sonucunda yüzde oluşan kalıcı yara izleri kişiler için büyük sorun olmaktadır. Bu yaralar kişilerin canını sıkmakla birlikte sosyal yaşamda kendilerine olan özgüvenlerini kaybetmelerine, hatta insanlardan uzaklaşmalarına kadar ulaşabilecek sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Yüzdeki yaraların iyileşme süreci kişiden kişiye farklılık göstermekte ve bu yaralar bazı operasyonlar ile belirginliği azaltılarak kamufile edilebilmektedir. Ancak ciltte kalıcı izlere neden olan derin yaraların izlerinin tamamen ortadan kaldırılabilmesinin mümkün olmadığı bir gerçektir. Peki yüzdeki yara izi nasıl geçer? Ömür boyu bu izlerle yaşamaya mahkum kalmak zorunda olan kişiler ne yapmalıdır ve hangi yöntemleri uygulamalıdır.

Yüzdeki yara izleri için uygulanabilecek iki yöntem vardır. Bunlardan ilki lazerli yara tedavisi, diğeri ise kimyasal peeling uygulamasıdır. Bu uygulamaların her ikisi de cilt üzerinde bulunan en üst deri katmanını soyarak, alttan yeni derinin çıkmasını sağlamaktadır. Uygulamalar sayesinde yüzde bulunan yara izleri hafiflerken, lekeler ve kırışıklıklar da daha aza inmektedir. Yüzdeki yara izi nasıl geçer diyorsanız bu iki uygulamayı kesinlikle denemelisiniz. Fakat bu yöntemler evde kolayca uygulayabileceğiniz bitkisel kürler ve kozmetik marketlerden alacağınız kremlerden daha pahalı olacaktır.

Yüzdeki yara izleri nasıl geçer ve hangi kozmetik ürünleri fayda sağlar. Bu konuda da detaylı bilgiye sahip olmalısınız. Yüzde bulunan yara izleri için ‘’Shea yağı’’ ve ‘’kakao yağı’’ içeren kremler oldukça fayda sağlayıcıdır. Bunun yanında lavanta yağı, aloe vera jeli, zeytinyağı ve limon suyu gibi maddelerle hazırlanan karışımlar yüzdeki yara izlerinin belirginliğinin azalmasında çok fayda sağlayacaktır. Yüzdeki yara izleri için bitkisel kremler uygulamak istiyorsanız ve bu yöntemlerle kurtulmak istiyorsanız zamana ihtiyacınız olacaktır ve bu uygulamaları aksatmadan düzenli olarak yapmanız gerekecektir.

Yüzdeki yara izleri yukarıda verdiğimiz yöntemler dışında cerrahi operasyonlar ile hafifletilebilir. Yani estetik ameliyat uygulaması dediğimiz tıbbi çalışmalar ile yüzünüzdeki lekelerin belirginliğini azaltabilirsiniz. Bu yöntem için yara izinin derinliğine, zamanına, kişinin vücut özelliklerine uygun olarak uzman hekimin alacağı kararlar doğrultusunda bir estetik uygulama yapılacaktır. Son olarak yüzdeki yara izlerinin tamamen kaybolmayacağını sadece hafifletilebileceğini ya da yönünün değiştirilebileceğini unutmamanızı tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.