Yüzdeki yara izleri bitkisel yolla nasıl geçer?

0
Yüzdeki cilt izleri
Yüzdeki yara izleri nasıl geçer

Hiç kimse yüzünde yer alan ara izlerinden hoşlanmaz. Yüzdeki yara izlerini azaltmak için özel üretilmiş ürünler satılmaktadır. Bu ürünler yara izlerini zamanla hafifletecektir. Bu izler soldukça daha pürüzsüz bir cilde sahip olabileceksiniz. Bu yara izleri tamamen kaybolmasa bile hafifleyerek fark edilmeyecek seviyeye gelecektir.

Yüzdeki yara izleri için malzemeler

  • Deri kremleri
  • E vitamini
  • Kakao yağı
  • Antibiyotik

Yüzdeki yara izleri için adımlar

1

İlk etapta şekillenen yara izlerini yok etmek için yapılması gereken yaralı yerleri temiz tutmaktır. Yaralar için antibiyotik kremler ve merhemler sürün. Antibiyotik kremler izleri azaltmak için oldukça faydalıdır. Yaralarınız kabuk bağladığı zaman yara kabuklarını almayınız ve nemlendirici kremler sürerek zamanla düşmesini bekleyiniz.

2

E vitamini kapsüllerini satın alın. E vitamini kapsüllerini içerdiği proteinler ile yüzdeki yara izlerini kalojenle destekleyecek ve pürüzsüz bir cilt olmasın için iyileştirecektir. E vitamini kapsülleri cildi yumuşatacak ve nemlendirerek canlı cilt hücrelerini harekete geçirecektir.

3

Yeni ve eski yara izleri üzerine kakao yağı uygulayın. Kakao yağının düzenli kullanımı yüzdeki yara izlerinin solmasına yardımcı olur ve zamanla yarayı hafifletir. Belki tamamen ortadan kaldırmayacaktır ancak izlerin hafiflemesiyle size özgüven verecektir.

4

Eczanelerden ve kozmetik dükkânlarından temin edeceğiniz kremlerle sürekli olarak düzenli uygulamalar yara izlerinizi hafifletecektir. Kremler genellikle 6 – 8 hafta sonra etkilerini göstermeye başlayacaktır.

5

Çok daha şiddetli yara izlerinden kurtulmak için doktorunuzla görüşün ve cerrahi estetik operasyonlarını konuşun. Birçok cerrahi izleri kalıcıdır ancak zamanla daha afif ve yumuşak hale gelebilir. Dikişleri kesinlikle kendiniz kaldırmayın. Dikişlerin zamansız ve kontrolsüz alınması yara izlerinin şiddetini artırabilir.

İpuçları

  • İzlerden kurtulmak aşamalı bir süreçtir. Ne olursa olsun mutlaka çok azda olsa yara izleri kalacaktır. Yara izleri hakkında kendiniz motive edin. Bu psikolojik olarak sizi rahatlatacak ve tedavi uygulamalarınızda ki başarıyı artıracaktır.
  • İzleri örtmek için bunları örtecek kozmetik yara örtücüler alın.
  • Cildinizi temiz, nemli ve yumuşak tutun. Sağlıklı ciltlerin daha hızlı iyileşme eğilimleri olmaktadır.
  • Yara kabuklarını kendiniz koparmaya çalışmayın. Bunu doktorunuza başvurarak halledin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.