Yüzdeki yara izleri nasıl geçer bitkisel yol

0

YüzYüzdeki yara izleri buna sahip olan kişilerin kâbusu haline gelebilir. Ciltte kötü görünüme neden olan bu izlerden kurtulmak tamamen mümkün olmasa da, bunların kabul edilebilir seviyelere gelmesi sağlanabilir. Yüzdeki yara izleri için bitkisel çözüm önerileri bulunmaktadır. Bunların düzenli şekilde uygulanması halinde, yara izinin oluşmasını takip eden süreçte yani en kısa zamanda müdahale edilmelidir.

Yüzde oluşan yara izleri gerek yaralanmalar gerekse aknelerin etkisiyle oluşabilir. Bu durumda olan kişilerin kendilerine olan güvenleri zedelendiğinden, sosyal yaşamları bile olumsuz etkilenebilir. Yara izlerinin büyüklüğüne ve derecesine bağlı olarak, profesyonel tedavilerin dışında evde uygulanabilecek bitkisel uygulamalar vardır. Bu sayede görünümde biraz olsun düzelme sağlanabilir.

Yara izleri için bitkisel öneriler

  • Bakla kabuklarının suyunun çıkarılması ve yaranın üzerine sürülmesi faydalı olur
  • Tarçın kabuklarını kaynatarak, bunu pamukla yüzünüze sürebilirsiniz.
  • Roka yapraklarının suyunu çıkararak, bunu cildinizdeki yaranın üzerine sürebilirsiniz. Ayrıca yabani roka tohumlarını sıcak suyun içinde 10 dakika kadar bekleterek, suyunu pamukla yaranın üzerine sürebilirsiniz.
  • 10 gram abanoz yongasını bir bardak sıcak suyun içinde 10 dakika kadar demleyerek, yine bu suyu yaranın üzerine pamukla sürebilirsiniz.
  • Cildinizde olan yaraların üzerinde aloe vera jeli, lavanta yağı, nergis yağı, çay ağacı yağı, limon suyu ve zeytinyağı gibi doğal ürünler sürebilirsiniz. Cildiniz için doğal bir maske olacak bu ürünler yaraların derecesini hafifletmeye yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.