Yüzdeki yara izleri nasıl geçer çözümü var mıdır?

0
Yüz
Yüzdeki yara izleri nasıl geçer

İstenmeyen yara izleri birçok kişinin psikolojik sorunları ve cilt problemleri arasında yer almaktadır. Bu izler travma, geçirilen kazalar, ameliyat izleri, yanık izleri ve cilt enfeksiyonları gibi nedenlerden kaynaklanabilmektedir. Yara izleri can sıkıcı olmakla birlikte kişinin normal hayatını bile etkileyebilmektedir. Yara izleri nasıl geçer ve bu izler için çözüm nedir diyorsanız bu yazımızda aradığınız bilgiyi bulabilirsiniz. Yara izleri kişinin psikolojisini ve yaşamını olumsuz yönde etkiliyorsa azaltılabilir, kamufle edilebilir ve küçültülebilir. Ancak şunu belirtmeliyiz ki yüzdeki yara izleri tamamen ortadan kaldırılamaz. Ayrıca yara izi için uygulanacak cerrahi operasyon yaranın şekline, zamanına ve özelliğine göre de değişiklik göstermektedir.

Yüzdeki yaralar için uygulanabilecek tedavi lazerli yara tedavisi ya da kimyasal peeling uygulamasıdır. Bu iki işlemde de cildin üst tabakası soyularak yeni cilt ortaya çıkarılmaktadır. Ölü hücrelerin temizlenmesi ve cildin yenilenmesi için uygulanan bu işlemler yara izleri nasıl geçer sorusunun cevaplarıdır. Bu işlemler evinizde uygulayabileceğiniz bitkisel işlemlere göre daha pahalı olmakta ve birçok kişinin de buna bütçesi yetmemektedir. Bu nedenle sizlere yara izlerinden kurtulmanız için evinizde uygulayabileceğiniz tamamen doğal ve masrafsız maske tarifi de sunmak istiyoruz.

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı gliserin
  • 2 yemek kaşığı taze ceviz yaprağı
  • 2-3 damla aloe vera suyu

Hazırlanışı

Yara izleri için hazırlayacağınız karışıma ilk olarak ceviz yapraklarını havanda ezerek başlayın. Daha sonra içerisine aloe vera suyu ve gliserini de ilave ederek karıştırın. Hazırladığınız karışımı cam bir kavanoza koyarak ağzını kapatın. Bu karışımı 7 gün buzdolabında bekletin ve 7 gün sonra karışımı yüzünüzde yara bulunan bölgeye uygulayın. Hazırladığınız krem bitinceye kadar kullanıp dilerseniz bittikten sonra tekrar yapabilirsiniz. Gündüz kullanabilirsiniz ama geceleri yatmadan önce sürerseniz daha çabuk etki alabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yüzünüzdeki yara izleri nasıl geçer sorusunun en güzel cevabını bulmuş olacaksınız. Pahalı kozmetik ürünlerine para harcamak yerine bu sayede yara izlerinizden ve sivilce izlerinizden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Dilerseniz bu kremi akne izleri ve siyah noktalar için de kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.