Yüzdeki yara izleri nasıl geçer? Neler yapılabilir?

0
Göz
Yüzdeki yara izi

Her yaştan insanda çıkabilecek yara izleri, yaranın büyüklüğüne, kişinin yaşına ve cilt yapısına göre daha kısa sürede ya da daha uzun sürede yok olabilir. Ancak yine başka bir yol ile kurtulmak isteyenler gerekli tedavileri uygulayarak izlerden kurtulabilirler. Tabi bu da yaranın boyutuna göre maliyetini de arttırı. Birkaç ip ucu ile yara izlerini kaldırmak için fikir verelim.

Yara izi nasıl temizlenir?

1

İçeriğinde E vitamini olan bakım yağlarını cilt üzerinde günde 2 ya da 3 kere uygulayarak izleri kaldırmak mümkündür. Bakım yağı kullanılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey kremi masaj eşliğinde iyice emdirilmesidir. Bir süre bunu devam ettiğinizde, E vitaminin içeriğindeki özel bileşenler, cildinizin yenilenmesinde faydalı olacaktır.

2

Cilt dokusunun yenilenmesi için cilt üzerine su ve soda karışımından elde edilen karışım ile yara izlerinden kurtulabilirsiniz. Günde iki defa uygulanacak karbonat ile elde edilen karışım cilde masaj yapılarak uygulanır. mikrodermabrazyon tedaviler etkili olan bu yöntemi uyguladıktan sonra cildinizi ılık su ile durulayın. Bu tedavi yöntemiyle de kısa sürede yara izlerinden kurtulabilirsiniz.

3

Uzmanlar tarafından uygulanan tedavi yöntemi ile de yara izleri yok edilebilir. Tedavilerde yara izlerini yok etmek için kaplıca tedavisi uygulanır. Çoğu insan için birden seans gerekirken, bazı insanlar da ise kısa sürede sonucu görmek mümkündür. Tedavide mikrodermabrazyon dokuları azaltmak için cildin dış katmanları kaldırılır. Uygulanan tedavinin asıl amacı aslında ciltteki yara izinin kalkması için eskiyen deriyi daha rahat soyulmasını sağlamaktır. Hafif izleri için, kendi evinizde bile belli bazı tedavileri uygulayabilirsiniz, ancak büyük yaralar yalnızca eğitimli ve konusunda uzmanlaşan kişiler tarafından uygulanır. Çünkü büyük çaplı olan yara izlerinde bazı kimyasal maddelerin kontrollü olarak uygulanması gerekebilir.

Not: Yara izlerini gidermek için aktarlardan da yardım alabilirsiniz. Ancak ciltler temel olarak hassas olduklarından hangi tedaviyi uygulayacaksanız da bunu bir uzmanın gözetimi altında yapmanızda fayda vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.